Ponad 48 tys. złotych to suma, jaką udało się uzbierać podczas 6.VI edycji akcji „Kibic z sercem” organizowanej przez MKS Sokół Sieniawa. W tym roku zbierano pieniądze na rehabilitację Oli Toczek z Sieniawy.
Niespełna 5-letnia dziewczynka urodziła się z niedotlenieniem mózgu. Zdiagnozowano u niej autyzm wczesnodziecięcy. Ola ma problemy z najprostszymi czynnościami, nie potrafi wyrażać swoich potrzeb za względu na opóźniony rozwój mowy. Dziewczynka ma również obniżone napięcie mięśniowe, co powoduje problemy ruchowe.
Rodzice Oli nie poddają się i walczą o to, by ich córka mogła normalnie funkcjonować, jednak codzienna rehabilitacja pod okiem terapeutów oraz dojazdy to wielki koszt. Aby pomóc rodzinie, działacze sieniawskiego klubu tegoroczną akcję zorganizowali właśnie dla 5-latki. Finał akcji miał miejsce 27 grudnia, podczas IX Osiedlowego Turnieju Piłki Nożnej. W zmaganiach sportowych wzięło udział 11 drużyn, które rozgrywały mecze systemem każdy z każdym w dwóch grupach. Zwycięzcą została drużyna JKS Jarosław.
Organizatorzy wydarzenia nie ograniczyli się tylko do zbiórki do puszek. Na oficjalnym fanpage MKS Sokół przeprowadzono akcję śpiewania refrenu piosenki zespołu Akcent Przez twe oczy zielone. Zainicjował ją zawodnik Sokoła Sebastian Padiasek, który jako pierwszy wykonał utwór i nominował kolejne osoby. Inicjatywa spotkała się z szerokim odzewem, włączyli się w nią piłkarze, urzędnicy, nauczyciele, uczniowie oraz liczni fani drużyny nie tylko z Polski, ale nawet zza oceanu.
Śpiewano i wpłacano pieniądze na specjalnie utworzony rachunek bankowy. Podobnie jak w latach wcześniejszych podczas turnieju odbyła się również licytacja. W tym roku licytowano m.in. statuetki akcji „Kibic z sercem”, koszulki klubów sportowych: Śląska Wrocław, Lecha Poznań, Cracovii, Legii Warszawa oraz Asseco Resovii – wszystkie z autografami zawodników – oraz oryginalne bluzy z hasłem „Chcesz być kimś, najpierw bądź człowiekiem”. Przeprowadzono również loterię fantową.
Całą zebraną kwotę, czyli ponad 48 tys. zł, zgodnie z prośbą rodziców Oli, organizatorzy wpłacą na subkonto dziewczynki, które prowadzi fundacja Złotowianka. Państwo Angelika i Łukasz nie kryli wzruszenia podczas finału. W specjalny sposób podziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczną akcję.
Wrzucili do sieci film, w którym również zaśpiewali refren słynnej piosenki. Ofiarowaną pomocą już teraz postanowili się podzielić. Poinformowali, że wylicytowana bluza, która została podarowana ich córkom Oli i Hani, będzie przekazana na kolejną edycję akcji „Kibic z sercem”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Całą akcję zorganizowali KIBICE klubu a nie działacze !!!!
Wspaniała inicjatywa!
Brak mi słów , ta "akcja " to po prostu kochane i niesamowite !