Reklama

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego, kultowego już konkursu

PANS w Przemyślu
10/04/2026 07:30

9 marca 2026 roku w Instytucie Nauk Technicznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Motoryzacyjnego „Technika i motoryzacja to moja pasja”. To wieloletnie, cykliczne wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz inicjatyw edukacyjnych uczelni, stanowiąc ważną przestrzeń popularyzacji nauk technicznych oraz integracji środowiska młodych pasjonatów motoryzacji.

Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów szkół ponadpodstawowych o profilach technicznych i logistycznych. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań motoryzacyjnych młodzieży, popularyzowanie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii motoryzacyjnych oraz stworzenie młodym ludziom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i kompetencji technicznych w warunkach rywalizacji naukowej.

Reklama

W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie reprezentujący szkoły techniczne z województwa podkarpackiego, w tym:

  • Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu,
  • Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu,
  • Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie,
  • Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej.

Uczestnicy zmierzyli się z zestawem wymagających zadań sprawdzających ich wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych, diagnostyki oraz współczesnych technologii stosowanych w branży motoryzacyjnej. Wysoki poziom przygotowania uczestników potwierdził duże zaangażowanie młodzieży oraz rosnące znaczenie edukacji technicznej w regionie.

Reklama

Po zakończeniu rywalizacji komisja konkursowa wyłoniła laureatów tegorocznej edycji:
I miejsce zdobył Jakub Mazurkiewicz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu, II miejsce zajął Dawid Malec, również reprezentujący CKZiU w Jarosławiu, III miejsce przypadło Janowi Kownackiemu z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, IV miejsce zdobył Szymon Maciąg z tej samej szkoły, natomiast V miejsce zajął Mateusz Boratyn z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu.

Reklama

Organizacja konkursu przez Instytut Nauk Technicznych PANS w Przemyślu stanowi nie tylko okazję do popularyzacji wiedzy technicznej, lecz także ważny element promocji instytutu oraz całej uczelni. Wydarzenie umożliwia młodzieży bezpośredni kontakt z zapleczem dydaktycznym uczelni oraz kadrą akademicką, a jednocześnie pozwala zaprezentować potencjał naukowy i edukacyjny Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu przyszłym kandydatom na studia.

Konkurs „Technika i motoryzacja to moja pasja” od lat stanowi ważne przedsięwzięcie wspierające rozwój młodych talentów technicznych, a także budujące współpracę pomiędzy uczelnią a szkołami średnimi kształcącymi przyszłych specjalistów branży motoryzacyjnej.

Reklama

 Grzegorz Dzieniszewski

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/04/2026 07:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama