50 osób starszych, niepełnosprawnych lub niesamodzielnych z Radymna zostanie objętych programem opieki. W jej ramach będą one mogły korzystać z usług opiekuńczych, rehabilitacji czy wsparcia psychologa. Uruchomione zostanie też tzw. centrum teleopieki.
Całość bogatego pakietu socjalnego kosztować będzie nieco ponad 1,14 mln zł. Miasto wyda na niego zaledwie 57,2 tys. Reszta to dofinansowanie z UE. Nowym programem teleopieki objętych ma zostać 50 (30 kobiet, 20 mężczyzn) osób niesamodzielnych, samotnych, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z terenu Radymna[paywall].– Coraz więcej jest osób niesamodzielnych, dlatego uważam, że taki projekt jest w Radymnie bardzo potrzebny – mówił na ostatniej sesji rady miasta, zwołanej w trybie nadzwyczajnym, w dużej mierze właśnie z powodu konieczności zagwarantowania tzw. wkładu własnego w projekcie, burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze