Seniorzy z Przeworska rozpoczęli szkolenia w ramach projektu „Podkarpacki E-Senior”, które pozwolą im na sprawne i bezpieczne poruszanie się w przestrzeni wirtualnej. Wyzwanie podjęło na razie 15 osób w wieku 65 plus. Zdobyte w ten sposób umiejętności będą mogli wykorzystać do zgłębiania wiedzy, podtrzymywania kontaktów z rodziną i znajomymi czy zakupów w sieci.
Na początku bieżącego roku miasto Przeworsk przystąpiło do projektu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i Fundacji na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych Societatis pod nazwą „Podkarpacki E-Senior”.
Jego ideą jest przekonanie osób powyżej 65 roku życia do korzystania w codziennym życiu z takich urządzeń, jak laptop, tablet czy smartfon, które dla osób w podeszłym wieku wciąż jeszcze mogą stanowić wyzwanie. Pod okiem trenera 15 przeworskich seniorów, korzystając z bezpłatnych materiałów szkoleniowych, zgłębia tajniki korzystania z urządzeń cyfrowych.
Warsztaty rozpoczęły się 7 maja. Odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku. Po ich zakończeniu uczestnicy szkoleń będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z trenerem. Ponadto w okresie do 3 miesięcy od ukończonych kursów przewidziano też 3 czterogodzinne animacje, które pozwolą utrwalić zdobyte umiejętności.
Pełny pakiet szkoleniowy obejmuje 15 spotkań, każde trwające 4 godziny. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się, jak poruszać się w świecie wirtualnym, jak czerpać z niego wiedzę na tematy zdrowotne, związane z lokalnymi wydarzeniami adresowanymi do seniorów, jak bezpiecznie dokonywać w sieci operacji bankowych oraz zakupów online, a także jak wykorzystać sprzęt elektroniczny do kontaktów z bliskimi czy znajomymi, korzystając z kont na portalach społecznościowych, komunikatorów internetowych czy wideorozmów.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze