Reklama

Są pieniądze dla żłobków i klubów dziecięcych

Podkarpackie gminy otrzymają dofinansowanie na tworzenie nowych i utrzymanie już istniejących miejsc opieki nad maluchami.

To efekt decyzji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które rozdysponowało fundusze w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch”. Siedem gmin z Podkarpacia dostanie wsparcie w wysokości 4,5 mln zł na stworzenie 141 nowych miejsc opieki nad najmłodszymi. Przewidziane są też pieniądze dla placówek niepublicznych – na obniżenie comiesięcznych opłat za pobyt dziecka. Dotacje o takim przeznaczeniu, na kwotę 1,8 mln zł, trafią do 33 uprawnionych podmiotów. Tego rodzaju dofinansowanie dotyczy 681 miejsc, w tym 588 miejsc w żłobkach i 93 w klubach dziecięcych. Natomiast na utworzenie nowych miejsc opieki nad maluchami do 3 roku życia przy uczelniach lub we współpracujących z nimi podmiotach oraz wsparcie już istniejących przekazane zostanie prawie 480 tys. zł. – Na realizację programu resort przeznaczył 151 milionów złotych w skali kraju. To o  50 milionów więcej niż rok wcześniej. W tym roku o środki z programu mogły ubiegać się także uczelnie – informuje zespół prasowy wojewody podkarpackiego.

Z naszego regionu (powiaty przemyski, jarosławski, przeworski, lubaczowski) dotacje otrzymały wszystkie gminy, które ubiegały się o tego rodzaju wsparcie. Są to: miasto Lubaczów (93 tys. 886 zł), Kańczuga (93 tys. 886 zł), gmina Lubaczów (62 tys. 589 zł), Jawornik Polski (31 tys. 292 zł) i Gać (31 tys. 292 zł).

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama