Po kilku miesiącach czekania, ogłaszania kolejnych przetargów władzom gminy Fredropol wreszcie się udało wyłonić wykonawców dwóch dużych inwestycji w tej miejscowości. Inwestycji, które zdecydowanie przyspieszą prace nad celem nadrzędnym wielkiego projektu. A tym jest zostanie uzdrowiskiem.
Wspomniane dwie duże inwestycje to budowa nowej szkoły podstawowej i przebudowa starego budynku placówki oświatowej, aby spełniała wszelkie standardy zakładu przyrodoleczniczego, czyli sanatorium.
Oba przedsięwzięcia zrealizuje konsorcjum firm z Wiązownicy – Piotrowski i Techart za łączną kwotę 18 mln 239 tys. 670 zł. 7 mln 691 tys. 190 zł kosztować będzie budowa nowej szkoły, 10 mln 548 tys. 480 zł – przebudowa i dostosowanie starego budynku na potrzeby zakładu przyrodoleczniczego.
Budowa nowej szkoły podstawowej ma być realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Program funkcjonalno-użytkowy, czyli inaczej mówiąc projekt planowanego przedsięwzięcia, jest już gotowy.
Cała inwestycja to nie tylko stworzenie budynku samej szkoły, ale także budowa hali sportowej z zapleczem. Budynek szkoły ma być przyłączony do zaplecza szatniowego hali sportowej wschodnim skrzydłem. W budynku szkoły, w skrzydle zachodnim parteru, ma się znaleźć część przedszkolna z dwoma salami dla dzieci w przedziale wiekowym: 3 – 4 i 5 – 6 lat[paywall]. W części wschodniej oraz na piętrze zaś sale i pomieszczenia dla szkoły podstawowej. Na parterze przewidziane są sale dla klas 1 – 3 oraz stołówka szkolna. Na piętrze z kolei klasy 4 – 8 oraz część biurowo-administracyjna przeznaczona dla nauczycieli. Na każdym piętrze oczywiście zespoły toalet i zaplecze techniczno-magazynowe. Budynek szkoły będzie dwupiętrowy i niepodpiwniczony. Szkoła ma wykorzystywać energooszczędne technologie. Wokół mają powstać tereny zielone, ciągi komunikacyjne i plac zabaw.
Obecny budynek fredropolskiej podstawówki będzie przebudowany na potrzeby zakładu przyrodoleczniczego. Zostanie przyłączony do budowanego krytego basenu. Obiekt ma obecnie dwie kondygnacje – nadziemną i poddasze użytkowe. W projekcie widnieje nadbudowa istniejącego poddasza oraz istniejącej przełączki między halą a szkołą i zmiana istniejącego dachu na płaski (ma on nawiązywać do powstającej bryły budynku basenu).
Na pierwszym piętrze powstanie strefa wejściowa z recepcją oraz cześć rehabilitacyjna z salą do ćwiczeń (ma powstać w miejscu istniejącej obecnie hali sportowej). Od strony południowej również powstanie strefa wejściowa – z częścią wspólną dla centrum rehabilitacyjnego, hotelu i dla basenów, z dalszym przejściem do części basenowej z kasą oraz do części rehabilitacyjnej i hotelowej. Od strony wschodniej planowane jest wejście do budynku basenu dla gości centrum przyrodoleczniczego za strefą biletowania. Z kolei w zachodniej strefie wejściowej zaprojektowano kawiarnię dla gości hotelu, basenu i centrum rehabilitacyjnego (z możliwością rozłożenia stolików na zewnątrz).
Na kolejnej kondygnacji, w skrzydle wschodnim, zlokalizowanych będzie część gabinetów zabiegowych oraz masażu, strefa administracyjna oraz część hotelowa w skrzydle wschodnim. Na najwyższej kondygnacji zaprojektowane są pokoje hotelowe. I wreszcie, w podpiwniczeniu znajdować się będą zaplecza techniczne i socjalne, a w dawnych szatniach planowana jest strefa gastronomiczna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze