Reklama

Są wykonawcy budowy nowej szkoły i stworzenia sanatorium we Fredropolu

Po kilku miesiącach czekania, ogłaszania kolejnych przetargów władzom gminy Fredropol wreszcie się udało wyłonić wykonawców dwóch dużych inwestycji w tej miejscowości. Inwestycji, które zdecydowanie przyspieszą prace nad celem nadrzędnym wielkiego projektu. A tym jest zostanie uzdrowiskiem.

Wspomniane dwie duże inwestycje to budowa nowej szkoły podstawowej i przebudowa starego budynku placówki oświatowej, aby spełniała wszelkie standardy zakładu przyrodoleczniczego, czyli sanatorium.

Oba przedsięwzięcia zrealizuje konsorcjum firm z Wiązownicy – Piotrowski i Techart za łączną kwotę 18 mln 239 tys. 670 zł. 7 mln 691 tys. 190 zł kosztować będzie budowa nowej szkoły, 10 mln 548 tys. 480 zł – przebudowa i dostosowanie starego budynku na potrzeby zakładu przyrodoleczniczego.

Nowa szkoła

Budowa nowej szkoły podstawowej ma być realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Program funkcjonalno-użytkowy, czyli inaczej mówiąc projekt planowanego przedsięwzięcia, jest już gotowy.
Cała inwestycja to nie tylko stworzenie budynku samej szkoły, ale także budowa hali sportowej z zapleczem. Budynek szkoły ma być przyłączony do zaplecza szatniowego hali sportowej wschodnim skrzydłem. W budynku szkoły, w skrzydle zachodnim parteru, ma się znaleźć część przedszkolna z dwoma salami dla dzieci w przedziale wiekowym: 3 – 4 i 5 – 6 lat[paywall]. W części wschodniej oraz na piętrze zaś sale i pomieszczenia dla szkoły podstawowej. Na parterze przewidziane są sale dla klas 1 – 3 oraz stołówka szkolna. Na piętrze z kolei klasy 4 – 8 oraz część biurowo-administracyjna przeznaczona dla nauczycieli. Na każdym piętrze oczywiście zespoły toalet i zaplecze techniczno-magazynowe. Budynek szkoły będzie dwupiętrowy i niepodpiwniczony. Szkoła ma wykorzystywać energooszczędne technologie. Wokół mają powstać tereny zielone, ciągi komunikacyjne i plac zabaw.

Reklama

Zakład przyrodoleczniczy

Obecny budynek fredropolskiej podstawówki będzie przebudowany na potrzeby zakładu przyrodoleczniczego. Zostanie przyłączony do budowanego krytego basenu. Obiekt ma obecnie dwie kondygnacje – nadziemną i poddasze użytkowe. W projekcie widnieje nadbudowa istniejącego poddasza oraz istniejącej przełączki między halą a szkołą i zmiana istniejącego dachu na płaski (ma on nawiązywać do powstającej bryły budynku basenu).

Na pierwszym piętrze powstanie strefa wejściowa z recepcją oraz cześć rehabilitacyjna z salą do ćwiczeń (ma powstać w miejscu istniejącej obecnie hali sportowej). Od strony południowej również powstanie strefa wejściowa – z częścią wspólną dla centrum rehabilitacyjnego, hotelu i dla basenów, z dalszym przejściem do części basenowej z kasą oraz do części rehabilitacyjnej i hotelowej. Od strony wschodniej planowane jest wejście do budynku basenu dla gości centrum przyrodoleczniczego za strefą biletowania. Z kolei w zachodniej strefie wejściowej zaprojektowano kawiarnię dla gości hotelu, basenu i centrum rehabilitacyjnego (z możliwością rozłożenia stolików na zewnątrz).

Reklama

Na kolejnej kondygnacji, w skrzydle wschodnim, zlokalizowanych będzie część gabinetów zabiegowych oraz masażu, strefa administracyjna oraz część hotelowa w skrzydle wschodnim. Na najwyższej kondygnacji zaprojektowane są pokoje hotelowe. I wreszcie, w podpiwniczeniu znajdować się będą zaplecza techniczne i socjalne, a w dawnych szatniach planowana jest strefa gastronomiczna.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/05/2025 19:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama