Reklama

Sąd uniewinnił oskarżonego o nawoływanie do nienawiści

21/11/2017 15:00

Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zamierza odwołać się od wyroku sądu w sprawie mieszkańca Ropczyc, którego oskarżyła o nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym.

W grudniu ub. roku ulicami Przemyśla przeszedł marsz pamięci Orląt Przemyskich i Lwowskich z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, harcerzy, działaczy ONR, Młodzieży Wszechpolskiej, kibiców miejscowych klubów Polonii i Czuwaju. W momencie przejścia obok[paywall] Domu Narodowego należącego do tutejszego oddziału Związku Ukraińców w Polsce, ktoś z tłumu miał krzyknąć „śmierć Ukraińcom”. Czynności wyjaśniające w tej sprawie przeprowadziła policja, która zgromadzony materiał przekazała prokuraturze ta zaś wszczęła śledztwo w związku ze „stosowaniem groźby bezprawnej wobec osób ze względu na ich narodowość ukraińską i publiczne nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym”. Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca podkarpackich Ropczyc, którego jeden ze świadków rozpoznał jako tego, który krzyknął „śmierć Ukraińcom”. Mężczyzna potwierdził, że brał udział w marszu, ale nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

W ub. tygodniu sprawa znalazła swój finał przed Sądem Okręgowym w Przemyślu, który uniewinnił oskarżonego od zarzutu. Prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy tutejszej Prokuratury Okręgowej, zapowiedziała, że prokuratura wystąpi o pisemne uzasadnienie wyroku i po zapoznaniu się z nią złoży apelację.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości