Reklama

Sakramentalne „tak” wypowiedzieli pół wieku temu

Medalami za 50-lecie pożycia małżeńskiego, przyznanymi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, odznaczone zostały 9 sierpnia dwie pary z terenu gminy Bircza.

Dzielenie życia przez okrągłych 50 lat to sztuka niełatwa, wymagająca wielu kompromisów i ogromu wzajemnej wyrozumiałości. Doskonale opanowali ją małżonkowie, którzy w drugi piątek sierpnia spotkali się na okolicznościowym spotkaniu zorganizowanym w Urzędzie Miasta i Gminy Bircza. Obie pary docenione zostały tu za codzienny, wieloletni trud budowania udanego związku i towarzyszące mu niejednokrotnie poświęcenie. Dostojnych jubilatów w imieniu prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie udekorowali burmistrz Miasta i Gminy Bircza Anna Szymaszek wraz z zastępcą i jednocześnie kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Przemysławem Dutkowskim.  

Sympatyczna i podniosła uroczystość była sposobnością do złożenia parom podziękowań za to, że swoim życiem dają piękny przykład młodszym pokoleniom, które dopiero stoją przed decyzją związania się węzłem małżeńskim. Jubilatom złożono szczere wyrazy uznania i gratulowano wytrwałości, życząc kolejnych pięknych rocznic. Podczas towarzyszących wydarzeniu rozmów chętnie sięgali oni pamięcią do przeszłości, wspominając wspólnie przeżyte chwile.

Reklama

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/08/2024 11:17
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama