Reklama

Samochodów przybywa. Potrzebny drugi most na Sanie

16/11/2017 18:00

Zablokowane miasto. 20 tysięcy samochodów dziennie przejeżdżających przez most w Jarosławiu. Ruch z każdym rokiem coraz większy.

Zablokowane miasto. 20 tysięcy samochodów dziennie przejeżdżających przez most w Jarosławiu. Ruch z każdym rokiem coraz większy. Konieczność natychmiastowych działań związanych z nowym mostem. Niepoparte działaniem[paywall] obiecanki Tadeusza Chrzana, starosty jarosławskiego. Dramatyczna sytuacja komunikacyjna i odrzucona przed rokiem poprawka M. Kasprzaka do krajowego budżetu o sfinansowaniu budowy mostu w Jarosławiu. To tylko część przywołanych w wypowiedziach posła i burmistrza faktów pokazujących konieczność budowy mostu i działań, które podjęli.

– Wspólnie z Waldemarem Paluchem, burmistrzem Jarosławia, apelujemy do rządu o wpisanie tego przedsięwzięcia w wydatki budżetu państwa. W tej sprawie wielokrotnie zabierałem i będę zabierał głos z trybuny sejmowej – zapewniał M. Kasprzak. – Dobrobyt nam rośnie. Samochodów przybywa. Mostów nie. Taka budowa trwa kilka lat. Jeśli dziś nie zostaną podjęte działania, to nie wyobrażam sobie przejazdu przez San w Jarosławiu – dodawał szef podkarpackiego PSL. Wspomniał o trzech koncepcjach opracowanych przez Jerzego Batyckiego, poprzedniego starostę. – On podjął działania. Teraz słyszymy obietnice. Razem z burmistrzem doszliśmy do wniosku, że sprawy nie zostawimy – zapewniał M. Kasprzak.

Reklama

– Przeprawa przez San to ogromny problem. Nie jesteśmy w stanie przeprowadzić tak ogromnego ruchu – mówił W. Paluch. On też przypomniał trzy koncepcje opracowane w 2014 r. Pierwsza od łącznika przy hucie szkła z wyjazdem w Sobiecinie. Druga to umiejscowienie mostu na wysokości ul. Sanowej. Trzecia to połączenie ronda w Szówsku z obwodnicą na wysokości ul. Okrzei. – Najtańsza opiewa na 46 milionów złotych. Najdroższa na 77 milionów. Samorządu na to nie stać. Prowadziłem rozmowy z parlamentarzystami. Prosiłem o wsparcie. Niestety tylko Mieczysław Kasprzak zareagował. Starosta jest z partii rządzącej. Mógłby pomóc, wesprzeć nas, jednak tych działań w ogóle nie widać. Droga jest wojewódzka. Problem jest krajowy – mówił burmistrz.

Wspominali, że przez 8 lat udało się wybudować dwie obwodnice i autostradę, a teraz nic się nie robi. Drugi most przez San to bolączka Jarosławia od lat. O budowie słychać co jakiś czas. Im bliżej wyborów, tym częściej. Spora grupa lokalnych samorządowców uważa, że przebieg obwodnicy jest nietrafiony. Powinna być przeprowadzona drugą stroną Sanu. Wtedy przeprawa przez rzekę byłaby jej częścią.

Reklama

W. Paluch i M. Kasprzak kolejny raz przypomnieli o konieczności budowy drugiego mostu. Możliwe, że niedługo przypomną inni. Lokalne władze i reprezentujący nasz region parlamentarzyści nie działają wspólnie, chociaż problem przeprawy przez San z polityką nie ma nic wspólnego.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2017-11-17 08:58:24

    Znowu się PSL chce wylansować ?Niech spadają głosu nie mają 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2017-11-17 09:25:45

    Szkoda kasy. Te auta to tylko okoliczna wiocha na zakupach. Od dawna omijam J. szerokim łukiem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2017-11-17 14:25:56

                                                        Co ARBUZ na to:                                                  AFERY PO + PSL ·         Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” ·         Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan ·         Afera reprywatyzacyjna ·         Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa ·         Próba doprowadzenia LOT do upadłości ·         Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości ·         Afera stadionowa ·         Afera wyciągowa ·         Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł) ·         Afera z KGHM ·         Afera z Elewarrem ·         Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy! ·         Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru ·         Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego ·         Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc. ·         Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł ·         Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców ·         Podniesienie akcyzy na paliwo ·         Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej ·         Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) ·         Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego ·         Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł  ·         Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego ·         Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego ·         Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego ·         Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej ·         Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń ·         Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych ·         Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie – jenerał PAWLAK ·         Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS ·         Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów ·         Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego ·         Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy ·         Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność ·         Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego ·         Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO ·         Masowa inwigilacja obywateli ·         Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia ·         Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego ·         Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego ·         Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci To tylko część grzechów poprzedniego rządu. PO i PSL maja ich na politycznym sumieniu bardzo wiele. Pewnie dlatego tak głośno krzyczą i zamiast merytorycznej debaty, toczą emocjonalną i siłową walkę z rządem Strach przed rozliczeniem win musi być więc ogromny.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama