Reklama

Sąsiedzka batalia o gałęzie

04/03/2017 14:00

Z prośbą o interwencję zgłosiła się do nas współwłaścicielka kamienicy przy ulicy 3 Maja 28 Grażyna Ślusarz. Według niej pracownicy wynajęci przez sąsiadującą z jej nieruchomością wspólnotę mieszkaniową w trakcie obcinania gałęzi drzew znajdujących się na tamtym terenie weszli bez pytania na jej działkę i obcięli gałęzie należącego do niej świerku. Ani współwłaściciele, ani zarządcy nieruchomości nie zostali o niczym powiadomieni.

– To prawda – przyznaje się Maria Lawera, zarządzająca nieruchomością w imieniu Wspólnoty Mieszkaniowej 3 Maja 26. – Nie pomyślałam zawczasu, żeby zapytać sąsiadów. Po prostu kiedy rozmawiałam o przycięciu gałęzi świerków po naszej stronie ogrodzenia, powiedziałam, że warto by było przy okazji obciąć gałęzie tamtego drzewa, wychodzące na nasz teren. Kiedy wykonywana była usługa, nie było mnie w domu, a gdy przyszłam, wszystko było już zrobione. Byłam nawet zdziwiona, że gałęzie po drugiej stronie też obcięto. Pomyślałam, że pracownicy musieli się dogadać z sąsiadami. Przy czym jest też tak, że ten świerk jest wyższy od naszego bloku i zacienia mieszkania mieszkańcom. Szczególnie tym z najniższych pięter – wyjaśnia.

 Żeby jakoś wyglądało...

Skontaktowaliśmy się również z firmą wykonującą usługę: – Nie było mnie przy tym, jak to obcinali, ale wiem, że zleceniodawczyni prosiła o obcięcie gałęzi, bo wystawały na jej działkę (wspólnoty mieszkaniowej – przyp. red). Pracownik obciął także kilka gałęzi z drugiej strony, żeby to jakoś wyglądało. Gdyby obciął tylko z jednej strony,   wyglądałoby źle. Nie uważam, żeby tych kilka wyciętych gałęzi to była jakaś wielka zbrodnia –  odpowiedział Mariusz Sura, kierownik ekipy z PGM Przemyśl.
kjz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hrycajko - niezalogowany 2017-03-04 15:11:28

    Wygląda na to, że ten świerk należy całkowicie wyciąć bo rośnie za blisko granicy działki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2017-03-04 19:26:19

    przepisy prawa stanowią : drzewa,krzewy sadzi się 2 m od granicy działki / po staremu od miedzy/ sąsiada , Właściciel świerka nie ma racji ,źle posadził kiedyś drzewo i powinien go usunąć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Yagel - niezalogowany 2017-03-04 19:27:32

    A jaka odległość powinna być od granicy działki wg przepisów?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama