Bycie kierownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach nie jest łatwym zadaniem. Trzeba mieć wiele samozaparcia, cierpliwości, wyrozumiałości i zdrowia, aby przeskakiwać kłody rzucane pod nogi. O miłości do zwierząt nie ma co wspominać, bo to elementarny wymóg. Wydawało się, że Przemysław Grządziel jest niezniszczalny... Nie dał rady. Złożył rezygnację z tej funkcji.
Do schroniska trafił w czerwcu 2015 r., otrzymując od ówczesnego prezydenta Roberta Chomy zadanie poprawy bardzo niedobrej wówczas sytuacji. A także zapewnienia właściwej opieki przebywającym tam zwierzętom, prowadzenia tej jednostki w sposób, który zapewni bezkonfliktową współpracę ze stowarzyszeniami, wolontariuszami, instytucjami i lecznicami weterynaryjnymi.
Było to miejsce, wokół którego narosło wiele konfliktów. Konfliktów, które wpłynęły na[paywall] spadek zaufania do tej placówki, przejawiający się choćby brakiem lub zerwaniem współpracy z wieloma instytucjami czy odsunięciem się darczyńców i osób wspierających. Magazyn karmy świecił pustkami, brakowało pieniędzy na podstawowe i bieżące sprawy, dobrostan zwierząt również pozostawiał wiele do życzenia.
– Przez te wszystkie lata borykałem się w schronisku z wieloma problemami, które w miarę moich możliwości starałem się na bieżąco rozwiązywać. To była duża odpowiedzialność, zarówno za przebywające tutaj zwierzęta, ale również za pracowników, wolontariuszy, mienie jednostki i jej prawidłowe funkcjonowanie – wspomina P. Grządziel.
– Do wszelkich problemów i spraw podchodziłem kreatywnie i nieraz, można powiedzieć, niekonwencjonalnie. Gdy dla wielu te zwierzęta były zerem bądź jedynką w segregatorze, dla mnie były one żywymi istotami. Gdy inni mówili „nie da się”, „nie da rady”, „nic nie można zrobić”, „nie ma pieniędzy”, pokazywałem, że jednak się da – stwierdził.
To prawda. W ciągu pięciu lat z jego inicjatywy i dzięki zaangażowaniu pracowników w schronisku bardzo dużo się zmieniło. Na lepsze. Zwierzęta mieszkają w coraz lepszych warunkach.
Powstały nowe wybiegi, również dla psów przeskakujących przez ogrodzenie oraz zadaszone „miniwybiegi” dla dużych psów, które potrzebują miejsca i przestrzeni. Wszystkie czworonogi otrzymały nowe, solidne, ocieplane budy. Wybudowane zostały wybiegi i sypialnie dla kotów, kontener izolatkowy dla kociąt, magazyn karmy. Wymieniać może jeszcze wiele.
– Chciałoby się powiedzieć, że te lata minęły jak jeden dzień, ale to nie byłaby prawda. Bo te lata były latami ciężkiej, wytężonej i bardzo stresującej pracy. Nie jest łatwo być kierownikiem schroniska, pracować tutaj. Nie jest łatwo patrzeć na smutek, choroby, ból, cierpienie i śmierć zwierząt. Stale widzieć źle traktowane przez człowieka istoty, podejmować trudne decyzje. Naprawiać to, co inni zepsuli. Nie można pozostać obojętnym i nic nie czuć, gdy dookoła tyle nieszczęścia. Zrozumie to ten, kto spotkał się z bezdusznością i okrucieństwem człowieka wobec najsłabszych i bezbronnych. Pan Przemek był najlepszy! – powiedzieli wolontariusze pracujący w placówce w Orzechowcach.
Pomysłowość i zaangażowanie najbardziej nawet kreatywnej osoby miewają jednak swoje granice. Wówczas, gdy jest się w tym osamotnionym lub stanie się przed ścianą.
– Schronisko jest specyficznym miejscem i bardzo trudną do prowadzenia jednostką. Bez wsparcia dobrych ludzi nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Jest wiele osób, instytucji, wolontariuszy, których można nazwać prawdziwymi przyjaciółmi. Są jednak i tacy, którzy swoim postępowaniem, działaniami, pomówieniami, plotkami szkodzą, niszczą pozytywny wizerunek schroniska oraz utrudniają codzienną pracę. Ktokolwiek będzie kierował schroniskiem w przyszłości, największy problem napotyka właśnie w takich ludziach. W atmosferze ciągłego szantażu, inwigilacji, nagonki nie da się żyć, pracować i funkcjonować. W krótkiej historii schroniska jestem już czwartym kierownikiem, a jeden z moich poprzedników zapłacił najwyższą cenę – powiedział P. Grządziel (chodzi o wciąż nieodżałowanego Artura Bąka, który targnął się na własne życie – przyp. aut.).
– Wciąż mam w głowie słowa „To schronisko było moim życiem i odebrało mi to życie”. Ta śmierć nikogo niczego nie nauczyła. Tu można się spotkać z bezcenną miłością i wdzięcznością zwierząt, a zarazem z niewyobrażalną ludzką podłością. Przez ostatnie lata oddałem się schronisku i zwierzakom w całości, kosztem swego życia prywatnego i zdrowia. Moja rezygnacja to niezmiernie trudna i bolesna decyzja, to miejsce i zwierzęta na zawsze pozostaną w moim sercu i głowie. Być może kiedyś opowiem swoją historię i to, co tu przeszedłem, teraz wybieram jednak życie, swoje własne – stwierdził P. Grządziel.
Decyzję o rezygnacji przypieczętowała śmierć najukochańszego schroniskowego psa o imieniu Kabała. Odeszła na jego rękach. Przybyli do schroniska tego samego dnia. P. Grządziel nie spodziewał się, że z najgroźniejszym wówczas psem w schronisku połączy go taka miłość.
– Obiecałem jej kiedyś, że pewnego dnia opuścimy to miejsce razem. Ten dzień właśnie nadszedł. Po tym wszystkim, co tu przez te lata przeszedłem, ostatecznie coś we mnie pękło... Odchodząc stąd, ponoszę ogromne ryzyko prywatne i zawodowe. Jak większość ludzi jestem obciążony kredytami, rachunkami, zobowiązaniami, mam też na utrzymaniu szóstkę zwierząt, a zostanę bez pracy i środków finansowych. Nie jest to też ucieczka od schroniskowych problemów, ponieważ i tak zawsze musiałem sobie z nimi radzić sam. A i te problemy będą się za mną wlokły jeszcze długo. Nie mam póki co żadnych planów, muszę do tego wszystkiego nabrać dystansu, uleczyć życie prywatne. Teraz skupiam się na tym, by czas, który pozostał, wykorzystać jak najefektywniej dla schroniska. Tak, aby mój następca nie musiał się mierzyć z problemami, jakie mnie pozostawili moi poprzednicy – podsumował P. Grządziel, który w Orzechowcach pracować będzie do 30 kwietnia br.
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach jest jednostką podległą Urzędowi Miejskiemu w Przemyślu. Skierowaliśmy do władz miasta kilka pytań z tym związanych.
Czy zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko, czy nowego kierownika wskaże prezydent miasta? Kto będzie kierował schroniskiem w okresie od opuszczenia go przez P. Grządziela do wyznaczenia nowego szefa placówki? Kto przejmie pieczę nad dwoma pitbull terrierami (negatywnymi bohaterami tragicznych wydarzeń, które rozegrały się pod koniec września ub.r.), wciąż przebywającymi w schronisku, a które – wedle przekazów – pozwalały na dostęp do siebie tylko jemu?
– Potwierdzam, że kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach Przemysław Grządziel złożył wypowiedzenie z pracy. Jego termin upływa ostatniego dnia kwietnia. W związku z powyższym zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko kierownika jednostki. Rozpatrujemy także możliwość przekazania placówki w zarząd jednego ze stowarzyszeń, bo takowe się do nas zgłosiły. Dwoma pitbull terierami, które znajdują się w schronisku, zajmować się będzie nowy podmiot lub osoba zarządzająca nim – powiedział prezydent miasta Wojciech Bakun.
5 marca br. na stronie magistratu pojawiło się ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko kierownika schroniska. Swój akces chętni mogą składać do 20 marca br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja lepszego czlowieka, ktory by tak kochal czlowieka nie widze.Jestesmy tylko ludzmi i nie dajmy sie zwariowac.Bycie Kierownikiem w Schronisky nie jest latwe.Ciagle trzeba walczyc z glodem, zimnem , sniegiem i ludzmi.Skad na to schronisko kase brac.???Po nocach sie mie spi, leb wysycha.Panie Przemku, nie znam Pana osobiscie, nigdy nie mialam przyjemnosci Pana poznac.Ale za to co Pan dla tych zwierzat robi to wielki szacun.Nikt ich tak juz kochal nie bedzie jak Pan.Pan je poprostu wszystkie kocha.Czy mozna z siebie dac wiecej?
To wspomnijmy poprzedniego kierownika schroniska, który też odszedł, ale nie tylko z tego miejsca. I też spotykał się z ludzką podłością .... Miłośnicy zwierząt zatracili miłość do człowieka?
Zwracam się do Bakuna, który w tym kwartale, w mojej ocenie, dostał szału zwalniania i zmiany na przemyskich stołkach:...Bakun, pomijam sprawy urzędasów, ale dopuścić do tego, żeby stracić kierownika schroniska w Orzechowcach, to łagodnie mówiąc, z twojej strony jeden z większych błędów prezydentury...takich ludzi jak Przemek, z takim oddaniem, w tak trudnym środowisku, bardzo trudno znaleźć...straciłeś Bakun firmę z Przemyśla, przeniosła się na Orły, morsujesz bez maski, otwierasz cmentarze mimo Rozporządzeń ich zamknięcia, robisz chłopie tak wiele, żeby, w mojej ocenie nie robić nic, a teraz tracisz Przemka...w mojej ocenie Bakun jesteś jedną z największych porażek ostatnich kilkunastu lat w Przemyślu...osamotnione zwierzęta, bez Przemka, nie rozumieją tego, zabrałeś im na dłuższy czas jedyną dla nich nadzieję
myślę że każdy człowiek potrzebuje luzu wolności schronisko pewnie było 24 h na dobę w jego głowie to męczy wręcz zabija chociaż kocha się zwierzęta, a podłość i uczciwość ludzi jest znana od tysięcy lat więc nie można generalizować, czasami do kochania zwierząt zatraca się się miłość do drugiego człowieka a to jest już groźne... Jego wybór jego życie może to zrozumiał...
Tak a propos tej niewyobrażalnej ludzkiej podłości:WŁOCHATY - PODŁOŚĆ (GŁOS ZWIERZĄT) - CDA.PL
...źle zrozumiałeś, nie masz doświadczenia, to nie Przemka wybór - podpowiem ci... są sposoby wywierania takiej presji, lub nacisku, że właśnie dochodzi do takich sytuacji...za wszystko odpowiada Bakun, on jest jako prezydent Przemyśla, właścicielem tego schroniska...ludzie myślcie przy urnach
...Bakun zabrał pomoc finansową Adzie w Przemyślu, teraz traci Przemka, chyba za dużo zła, w mojej ocenie, robione jest przeciwko zwierzętom
Zwracam się do właścicieli Ady, weterynarzy w Przemyśl - jak najszybciej weźcie Przemka do siebie
Brawo , tak trzymać. W tym "Przymyślu" nikt uczciwy długo nie zagrzeje miejsca , a dlaczego , bo prawdziwych ludzi jakim jest pan Grządziel po prostu się nie szanuje , pracuje się za grosze oddając niemal cały swój często wolny czas i serce. Nie wiem czy takiego oddanego zwierzętom człowieka znajdą , wątpię , jeśli tak to też długo nie popracuje. Nie znam pana Grządziela , tym samym kulisów rezygnacji , wiem nie oceniam i nie szukam winnych , może pan Grządziel wypowie się publicznie ale powtarzam , w upadłej , brudnej i zaniedbanej mieścinie nikt normalny długo miejsca nie zagrzeje. A na koniec coś mądrego , jak zwykle , jacy wyborcy taka "wadza" , jaki pan taki kram.
Nagonka na Bakuna, a gdzie ten chór był, gdy rządził Choma? Wtedy schronisko uchodziło za hotel z pięcioma gwiazdkami? Pies jest szczery w przeciwieństwie do niektórych internetowych kundelków.
Doprawdy?? To samo mówiliście o Arturze, że schronisko już nie znajdzie takiego opiekuna. Był lament i płacz. Hipokryci! Nadajecie się tylko do zwierząt, bo do ludzi już nie. Jesteście jak flagi ,gdzie wiatr zawieje. Ale macie rację w jednym. .. Pies ! Jest wierny jednemu właścicielowi do końca.! Jak Wam tak żal ,zakasać rękawy i marsz do schroniska charytatywnie. Miłośnicy zwierząt od siedmiu boleści.
Do goscia.I ja sie przylaczam do tego apelu !!!!Taki Prezydent to najwieksza porazka.Nie zaglosuje juz na Pana, Panie Prezydencie!I mysle, ze takich jak ja jest wiecej.Co Pan zrobil z naszym miastem?A ludzie na Pana poszli , bo mieli nadzieje, wierzyli.Zwierzeta?????Te bezbronne istoty co nie umieja mowic??????
OLX o Chomie to mi tu nawet nie pisz.To szok !!!!Nie jestem tu nawet tego wszystkiego napisac co ten tu znowu narobil.Zreszta wszyscy juz dokladnie wiedza.Pozostal tylko smutek i zal.Miasto nie mialo i nie ma prawdziwego gospodarza i dlatego tonie.
Przeczytalam caly artykul i wywiad z Panem.Panie Przemku.Trzeba mowic!!!Przeciez kocha Pan te wszystkie zwierzeta?!Ale wybiera Pan ?Prosze zrobic konferencje prasowa.Zapewniam, ze nie jest Pan sam!!!!Do konca kwietnia jest Pan jeszcze kierownikiem.Pan umie mowic ,a te zwierzeta nie.
Widzę znowu, że osoby z tych samych adresów IP jak tylko jest okazja to uderzają w Prezydenta.Ludzie dajcie sobie siana bo to piaskownica.Zróbcie lepiej coś dla miasta, a nie tylko krytyka.Znam Przemka jeszcze jak prowadził muzyczne słuchowisko.Problemów jest więcej niż piszecie tutaj. Wiadomo kasa jest ważna ale ile plotek nt Przemka było rozpowiadanych na mieście.Co się ludzie z wami dzieje ?Szkoda chłopa ale trzeba żyć dalej.Pozdrawiam Przemku
A czy ty SEBASTIAN wiesz ile plotek na Twoj temat krazy? Wlasnie ,wszystko przez ten hejt. !!!!!! Moze zniszczyc czlowieka. Wiec po co plotkowac. Niech UM oficjalnie sie wypowie,bo tak plotka bedzie gonic plotke. I po co te tajemnice? A wiec to na podstawie plotek wykancza sie czlowieka??? Tak to dzis wyglada?? Zaszczuc i zastraszyc?? Szok !!!!! Nam sa potrzebne fakty,a nie plotki!
no i dobrze zrobił bezdomni nie mają gdzie mieszkać a gdzieś POd Przemyślem buduje się wioskę dla psów dla nie których zboczeńców ważniejsze są zwierzęta niż ludzie świat stanął do góry nogami
Nox Player is an Android emulator that lets you use almost any of this operating system's apps from the comfort of your own computer. We're talking about apps along the lines of Clash of Clans, Instagram, Subway Surfers, and Kitchen Stories.
Oj, to wielka strata! Trzeba przekonać go, aby powrócił i wycofał rezygnację! Nie ma lepszego człowieka na to stanowiska i bardziej oddanego!
A my,mieszkancy tego miasta. Ile pomoglismy,ile razy wsparlismy Pana Przemka? Kto zawiozl kase albo jedzenie? Kto z nas wyrzucil na ulice psa albo kota??Mam cicha nadzieje,ze to nie jest ostatnie slowo Pana Przemka i rezygnacje jeszcze mozna cofnac. Taki czlowiek sie poprostu rodzi. Tego nie mozna nabyc ani sie nauczyc. To sie poprostu ma. Tylko,ze czlowiek,ktory non stop zebrze i sie prosi,zaczyna w koncu roscic, i walczyc. Bo przeciez krasc nie pojdzie. Czu napewno pukal juz Pan do wszystkich drzwi??? Nie uwierze nigdy w to ,ze ktos taki jak Pan tak poprostu rezygnuje. Nie uwierze........
Przeczytaj,zarówno pan redaktor jak i forumowicz Jan parę słów prawdy napisali.https://www.zycie.pl/felietony/artykul/30331,straszne-schronisko-dla-zwierzat-w-orzechowcach
Do Pana radnego- a oprócz pustych frazesów - jakieś działanie, konkretne wsparcie.Bo Szacunek panie radny to wyraża się poprzez działanie.Panie Kierowniku - za Panem powinien stać sztab fachowców, w tym prawników i pomagać.. pomagać
Pisiorski fundamentalny głos się odezwał, wytłumacz mi co ma Bakun wspólnego z odejściem kierownika schroniska? Praca jest trudna i wymagająca cierpliwości, więc trudno tam dłużej wytrzymać, nawet kochając zwierzęta. To że morsuje bez maseczki i bardzo dobrze, lubie go bo jest wyluzowany, inwestor wybrał korzystniejsze rozwiązanie a za lokalizację strefy ekonomiczej odpowiada poprzedni prezydent. Największą porażką ostatnich lat to nierządy PO i PiS, które wykończyły to państwo.
Panie radny....."Kończ waść,wstydu Sobie i sprawowanej funkcji oszczędź"
Do. Za a nawet przeciw. - Gdyby Twoja glupota umiala latac to latalbys jak golebica. Teraz juz wszyscy wiemy dlaczego Pan Przemek sklada rezygnacje.
Masz problem to ogłosić referendum za jego odwołaniem a nie wylewaj krokodyli łzy
Dodam od siebie. Odkąd pamiętam istnienie schroniska w Orzechowcach, to nigdy prowadzący je nie mieli łatwego życia. Walki o to kto lepiej kocha zwierzęta i kto najlepiej się nadaje do ich opieki, trwały od początku. Wtrącanie się tych wiedzących lepiej zwierzolubów jak to robić, ciągłe ataki słowne, medialne, anonimy i donosy, skargi ... telewizja itd. Ktoś już dawno stracił miłość do człowieka i myśli, że jak nakarmi kota czy psa jest lepszym człowiekiem. Nastąpiła humanizacja zwierząt a animalizacja człowieka, stąd też nie wróżę końca tej chorej "walki" ... a następcy radzę, by wielokrotnie przemyślał swą decyzję czy chce w niej uczestniczyć, tracąc zdrowie, bo stres "wojenny" zabija, czy prędzej czy później.
Taaa. 2 lata temu próbowaliśmy z żoną adoptować kota z Orzechowiec. Dowiedzieliśmy się, że się nie nadajemy. Skończyło się kupnem kota rasowego. Z tego co mi wiadomo, problem powszechny. Nikt nie był w oczach tego kierownika wystarczająco dobry, żeby przygarnąc zwierzę z Orzechowiec. Lepiej, żeby na zawsze zostały w schronisku
Nie wezmą - Przemo kocha zwierzęta, a nie pieniądze.Wyczuje po jednym dniu pracy o co tam chodzi ...
gRZESIU, mARCINKU, kRZYSIU,mACIEJU ,aNDRZEJUKU CZY JAK TAM cIĘ ZWĄ, WALNIJ SOBIE W ŚCIANĘ BO MASZ KOMPLEKSY NA TEMAT BAKUNA
Jak ktoś nie ma siły pchać tego koryta, to niech się nie pcha do niego. Orzechowce.. temat rzeka. Przez wiele lat nie było najmniejszej! wzmianki o kimś kto wyprowadził to schronisko z ruiny. Aż tu nagle o proszę! Jakie podpiera nie się słowami.. " wciąż mam w głowie słowa... "Dla mnie zawsze bohaterem zostanie człowiek, który poświęcił swoje życie za to schronisko.. A nie potrzebnie.. A nie potrzebnie...
Sponsorów tez potrafił pogonic gdy upominano sie o jawność w sprawie usypiania psów.Dział TM był zawsze ważny dla tych co szukali domów dla zwierząt.Ale jego działalnoś wylkuczyła tą wiedze dla postronnych
Jan Błotnicki Ten wpis umieściłem w Nowinach, podtrzymuję moją inicjatywę związaną z wsparciem Pana działań na rzecz schroniska jak niżej.PozdrwiamJBPanie Przemku ze smutkiem Pana decyzję odebrałem. Przez minione lata podziwiałem Pana zaangażowanie w niesamowicie trudnym problemie i widziałem światełko w tunelu na lepszy byt tych psiaków i nie tylko w Orzechowcach. Bo tak się stało. Z roku na rok warunki w trybie niesamowitym poprawiały się. Szkoda stała by się aby to Pańskie zaangażowanie zostało zmarnowane. Osobiście chciałbym dołączyć do Pana w niesieniu pomocy dla schroniska poprzez co miesięczną darowiznę karmy dla psiaków lub kotów, a jej wybór pozostawił bym Panu. Pozdrawiam Jan Błotnicki
Smutna informacja, jednak trzeba uszanować decyzję Pana Przemka, ja nigdy nie dałabym rady psychicznie być kierownikiem, mam nadzieję że zastąpi Go ktoś odpowiedzialny, kto nie jest łasy na kasę i nie wydaje psów jak świeżych bułeczek, nie wiadomo gdzie, jak to ma miejsce w pewnych miejscach w Przemyślu.
FlipaClip is a comprehensive drawing tool for creating stories on your smartphone in a convenient, fast, and simple yet detailed way with tons of different tools.
DU Recorder is an app that lets you record a video of whatever is happening in your Android's screen. The best part is that once you've recorded the video you can also edit it using the an editing tool that's been included in the app.
Sementara itu, Mikel Arteta memiliki talenta muda berbakat untuk diajak bekerja sama dan diasuh, ini terbukti menjadi bagian paling menarik dari musim yang membekukan pikiran bagi The Gunners nobartv.com , nobartv.my.id , novartv.world , yallatv.my.id , nobartv.fun , nobartv.link , nobartv yolasite.com , nobartv home.blog , nobartv weebly.com Bukayo Saka dan Emile Smith Rowe telah bersinar, tetapi permata asli di mahkota itu adalah Gabriel Martinelli, yang mengingatkan saya pada Alexis Sanchez dalam kemegahannya. Dia agresif, lugas dan mampu membuat perbedaan di sepertiga akhir. Arsenal tidak terkalahkan dalam semua enam pertandingan yang dia mulai di Liga Premier musim ini. Ya, dia baru berusia 18 tahun tetapi para pemain muda bertanggung jawab penuh dalam pengaturan Arsenal ini. Mereka adalah masa depan klub ini dan harus dilepaskan di beberapa pertandingan terakhir.
CapCut apk is a professional video editor that has everything for users to create the best videos. Just some simple or advanced effects contain in this app.
Ja lepszego czlowieka, ktory by tak kochal czlowieka nie widze.Jestesmy tylko ludzmi i nie dajmy sie zwariowac.Bycie Kierownikiem w Schronisky nie jest latwe.Ciagle trzeba walczyc z glodem, zimnem , sniegiem i ludzmi.Skad na to schronisko kase brac.???Po nocach sie mie spi, leb wysycha.Panie Przemku, nie znam Pana osobiscie, nigdy nie mialam przyjemnosci Pana poznac.Ale za to co Pan dla tych zwierzat robi to wielki szacun.Nikt ich tak juz kochal nie bedzie jak Pan.Pan je poprostu wszystkie kocha.Czy mozna z siebie dac wiecej?
To wspomnijmy poprzedniego kierownika schroniska, który też odszedł, ale nie tylko z tego miejsca. I też spotykał się z ludzką podłością .... Miłośnicy zwierząt zatracili miłość do człowieka?
Zwracam się do Bakuna, który w tym kwartale, w mojej ocenie, dostał szału zwalniania i zmiany na przemyskich stołkach:...Bakun, pomijam sprawy urzędasów, ale dopuścić do tego, żeby stracić kierownika schroniska w Orzechowcach, to łagodnie mówiąc, z twojej strony jeden z większych błędów prezydentury...takich ludzi jak Przemek, z takim oddaniem, w tak trudnym środowisku, bardzo trudno znaleźć...straciłeś Bakun firmę z Przemyśla, przeniosła się na Orły, morsujesz bez maski, otwierasz cmentarze mimo Rozporządzeń ich zamknięcia, robisz chłopie tak wiele, żeby, w mojej ocenie nie robić nic, a teraz tracisz Przemka...w mojej ocenie Bakun jesteś jedną z największych porażek ostatnich kilkunastu lat w Przemyślu...osamotnione zwierzęta, bez Przemka, nie rozumieją tego, zabrałeś im na dłuższy czas jedyną dla nich nadzieję