Reklama

Co z planami budowy Galerii „Stara Cukrownia”? Na razie szykowane są rozwiązania komunikacyjne[ZDJĘCIA]

O planach budowy w Przeworsku galerii handlowej mówiło się w mieście jeszcze w 2023 roku. Niedawno temat wrócił za sprawą spotkania władz powiatu z inwestorem – firmą Vipmat z siedzibą w Rzeszowie.

Spotkanie poświęcone było kwestiom komunikacyjnym. Budowa obiektu handlowego na terenie po byłej elektrociepłowni przy ul. Chruściela wiązała się będzie bowiem ze znacznym zwiększeniem ruchu samochodowego w tej okolicy. Inwestycja wymaga zatem zmian w infrastrukturze drogowej. Jak poinformowały po spotkaniu z inwestorem władze powiatu przeworskiego, do końca listopada br. planowane jest zakończenie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Gorliczyńskiej, Tysiąclecia, Lubomirskich i M. Skłodowskiej-Curie. Co więcej w planach jest już budowa kolejnego ronda, zlokalizowanego na skrzyżowaniu ulic Gorliczyńskiej i Budowlanych. Ma ono poprawić płynność ruchu i zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego, a przede wszystkim ułatwić klientom dojazd do planowanej galerii handlowej. Projekt ma być realizowany w ramach współpracy sektora publicznego i prywatnego.

Z rozmowy z Mateuszem Mazurem, przedstawicielem firmy Vipmat, która ma w planach budowę galerii „Stara Cukrownia” w mieście Przeworsk, wynika, że będzie to pierwsza inwestycja handlowa przedsiębiorstwa. Do tej pory inwestor realizował głównie inwestycje mieszkaniowe lub mieszkalno-usługowe, jak np. Komorowskiego Corner (siedmiokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy w centrum Biłgoraja). Trudno też na razie określić konkretne terminy startu budowy obiektu w Przeworsku.

Reklama

– Nie wszystko zależy od nas. Niektóre „tematy” już mają poślizg, dlatego nie chcę wskazywać konkretnych terminów. Poinformujemy o tym w odrębnym czasie. Plany oczywiście cały czas są aktualne, staramy się o wybudowanie ronda w pobliżu obiektu – zdradził inwestor.

Jak wcześniej informowały władze miasta Przeworska, inwestycja, która ma[paywall] powstać w Przeworsku, zakłada przebudowę, rozbudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku przemysłowego na budynek handlowo-usługowo-biurowy wraz z parkingiem i niezbędną infrastrukturą techniczną. Plany zakładały ulokowanie w obiekcie: sklepu spożywczego, dyskontów z odzieżą, obuwiem, galanterią i kosmetykami. W części pięciokondygnacyjnego budynku oferowane mają też być usługi z obszaru sportu i rozrywki oraz gastronomii, a na 5. piętrze znajdować się mają biura.

Reklama

Na urzeczywistnienie się tych zamiarów trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/02/2025 20:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama