Sejmik wojewódzki przekazał ponad 4,5 miliona na ratowanie zabytków Podkarpacia. Na liście 118 beneficjentów 103 to rzymskokatolickie parafie, klasztory, zgromadzania. Restaurowane będą obrazy kościelne, ołtarze, polichromie, stolarka okienna, zabytkowe plebanie, w jednym ze zgromadzeń zainstalowany zostanie systemu sygnalizacji pożarowej SSP i telewizji dozorowej.
To zdecydowanie dobra wiadomość dla wiernych oraz wielbicieli sztuki architektury sakralnej. Decyzją sejmiku wojewódzkiego z 27 maja br. do 103 podmiotów popłynie wsparcie na prace remontowe i konserwacyjne w świątyniach, plebaniach, na cmentarzach i terenach przykościelnych. Wśród nich 30 znajduje się w naszym regionie. Na liście 118 podmiotów, które uzyskają dofinansowanie do swoich przedsięwzięć, pojawiają się gminy, miasta, ale także parafie prawosławne i greckokatolickie[paywall].Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Chciałoby się skomentować. 103 na 118Jacyś szczęściarze wśród tych 15 pozostałych. Brawo. Tylko słów brak.
4.5mil ha ha ha ti jest na remont jednej kamiwnucy.
Czarni doją aż miło. A owieczki coś niezbyt hojne?
Chciałoby się skomentować. 103 na 118Jacyś szczęściarze wśród tych 15 pozostałych. Brawo. Tylko słów brak.
4.5mil ha ha ha ti jest na remont jednej kamiwnucy.
Czarni doją aż miło. A owieczki coś niezbyt hojne?