Są źródłem bezcennej wiedzy o życiu, tradycjach i wartościach, które warto przekazywać kolejnym pokoleniom, co wielokrotnie wybrzmiało podczas sobotniej uroczystości (26 października) w Domu Ludowym w Kosienicach. W gminie Żurawica postanowiono dostrzec i podkreślić moc autorytetu osób starszych w lokalnej społeczności, zapraszając seniorów na dedykowane im święto.
Dzień Seniora w Domu Ludowym w Kosienicach zgromadził licznych mieszkańców, w tym tych będących już w jesieni życia. Tym szczególnym wydarzeniem postanowiono uczcić najstarszych członków tutejszej wspólnoty, chcąc dać im poczucie docenienia i zarazem okazję do pełnego życzliwości i radości spotkania.
Seniorów powitał wójt Tomasz Szeleszczuk, wyrażając wdzięczność za ich wkład w życie gminy Żurawica. Najstarszym mieszkańcom życzył zdrowia, spokoju i radosnych chwil w otoczeniu bliskich. Kilka słów do seniorów skierowali ponadto: radna gminy Żurawica Anna Lisowska oraz sołtys Kosienic Janusz Bielecki. Oboje dołączyli się do życzeń. Uhonorowano też kwiatami i upominkami najstarszą obecną na sali uczestniczkę – Marię Sieczko i najstarszego seniora Władysława Barana.
Czas zebranym umilił tego dnia występ Zespołu Śpiewaczego i Kapeli „Kielnarowianie”, który przypomniał tradycyjne pieśni i melodie. Seniorów zaproszono też do suto zastawionego stołu, na którym znalazły się regionalne dania przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kosienicach. Żeby humory dopisywały gościom do samego końca wydarzenia, zadbano też o rozrywkę w postaci tanecznej i skocznej muzyki. Do zabawy na parkiecie zaprosił uczestników święta DJ Cyran. Bawiono się do późna, więc główni bohaterowie wieczoru z pewnością będą mieli co wspominać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze