23 maja br. oficjalnie pożegnano Przemyską Radę Seniorów drugiej kadencji, która działała w mieście latach 2019 – 2023. Natomiast 12 września na pierwszych obradach zebrała się świeżo ukonstytuowana rada seniorów kadencji trzeciej, w której skład weszło 10 osób.
Przemyska Rada Seniorów działa od 2014 roku. Od tego czasu na rzecz mieszkańców w wieku senioralnym udało jej się załatwić co najmniej kilka ważnych spraw. Przed nowo powołanymi radnymi 4 lata wytężonej pracy na rzecz mieszkańców w sile wieku. Podczas inauguracyjnego posiedzenia w przemyskim magistracie odebrali oni z rąk prezydenta Wojciecha Bakuna zaświadczenia o powołaniu do składu Przemyskiej Rady Seniorów trzeciej kadencji. Włodarz nie szczędził im gratulacji i podziękowań za chęć zaangażowania się w tego rodzaju działalność społeczną. Wyraził też nadzieję na owocną współpracę i życzył ciekawych pomysłów. Członkowie rady mają być bowiem pomostem między mieszkańcami w wieku 60 plus a samorządowcami, a tym samym informować o potrzebach i oczekiwaniach takich osób, służyć swoim doświadczeniem, integrować środowisko ludzi starszych i przedstawiać ciekawe pomysły.
Na inaugurujących działalność rady obradach zapadły też ważne decyzje co do składu prezydium. W wyniku jawnego głosowania jednogłośnie przewodniczącym organu reprezentującego głos seniorów wybrano Tadeusza Szczerbatego. Funkcję wiceprzewodniczącej powierzono Elżbiecie Grodeckiej, a skarbnika – Zbigniewowi Zembrzuskiemu.
Spotkanie w magistracie dla nowych radnych było też okazją do wysłuchania cennych rad poprzedników. Swoim doświadczeniem z poprzednich kadencji podzieliły się z zebranymi Bogumiła Walicka-Lechowicz i Anna Hayder.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze