Reklama

Seniorzy mają głos. Przemyska Rada Seniorów 3. kadencji wybrała swoje władze

23 maja br. oficjalnie pożegnano Przemyską Radę Seniorów drugiej kadencji, która działała w mieście latach 2019 – 2023. Natomiast 12 września na pierwszych obradach zebrała się świeżo ukonstytuowana rada seniorów kadencji trzeciej, w której skład weszło 10 osób.

Przemyska Rada Seniorów działa od 2014 roku. Od tego czasu na rzecz mieszkańców w wieku senioralnym udało jej się załatwić co najmniej kilka ważnych spraw. Przed nowo powołanymi radnymi 4 lata wytężonej pracy na rzecz mieszkańców w sile wieku. Podczas inauguracyjnego posiedzenia w przemyskim magistracie odebrali oni z rąk prezydenta Wojciecha Bakuna zaświadczenia o powołaniu do składu Przemyskiej Rady Seniorów trzeciej kadencji. Włodarz nie szczędził im gratulacji i podziękowań za chęć zaangażowania się w tego rodzaju działalność społeczną. Wyraził też nadzieję na owocną współpracę i życzył ciekawych pomysłów. Członkowie rady mają być bowiem pomostem między mieszkańcami w wieku 60 plus a samorządowcami, a tym samym informować o potrzebach i oczekiwaniach takich osób, służyć swoim doświadczeniem, integrować środowisko ludzi starszych i przedstawiać ciekawe pomysły.

Na inaugurujących działalność rady obradach zapadły też ważne decyzje co do składu prezydium. W wyniku jawnego głosowania jednogłośnie przewodniczącym organu reprezentującego głos seniorów wybrano Tadeusza Szczerbatego. Funkcję wiceprzewodniczącej powierzono Elżbiecie Grodeckiej, a skarbnika – Zbigniewowi Zembrzuskiemu.

Reklama

Spotkanie w magistracie dla nowych radnych było też okazją do wysłuchania cennych rad poprzedników. Swoim doświadczeniem z poprzednich kadencji podzieliły się z zebranymi Bogumiła Walicka-Lechowicz i Anna Hayder.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama