Na początku grudnia ub.r. poinformowaliśmy o kolejnym, zakończonym etapie prac przy hotelu „Fortress”, czyli „Twierdza” u zbiegu ulic Czarnieckiego i Rokitniańskiej w Przemyślu. Niedawno inwestor zdradził szczegóły następnego etapu. „W naszym projekcie cegła odgrywa kluczową rolę. Gdzie tylko to możliwe, będziemy ją oczyszczać, aby przywrócić jej dawny blask i podkreślić historyczny urok wnętrz (…)” – napisali na swojej stronie.
Budynek byłych koszar wojskowych, a potem Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Pomona” i teren wokół, u zbiegu ulic Czarnieckiego i Rokitniańskiej w Przemyślu zmienia wygląd z miesiąca na miesiąc. Hotel „Fortress”, czyli „Twierdza” rośnie w siłę! Oczywiście przed właścicielami jeszcze ogrom pracy, ale tak od strony ulicy Rokitniańskiej, jak i Czarnieckiego zmiany widać gołym okiem. Od strony tej pierwszej ulicy powstał już dwupoziomowy podziemny parking. Od strony tej drugiej ulicy obiekt został podniesiony o jedną kondygnację, co pozwoliło na stworzenie przestrzeni o nowej dynamice i funkcjonalności. Inwestor zagospodarował dotychczas nieużytkowane poddasze: zostały na nowo wylane stropy, całkowicie wymieniono więźbę dachową. Podwyższone ścianki kolankowe oraz starannie zaprojektowany dach z oknami dachowymi otworzyły możliwość zaaranżowania w przyszłości przestronnych sal konferencyjnych oraz komfortowych pokoi hotelowych.
Kilka dni temu pojawiła się kolejna informacja. Jako że budynek przed wielu laty był koszarami wojskowymi, głównym budulcem ścian wewnętrznych z charakterystycznymi łukami czy swoistymi sklepieniami wykonane zostały z cegły. Niezwykle solidnej, trwałej, spokojnie dającej egzamin upływu lat. I wnętrza byłych koszar właśnie to charakteryzuje. Jak poinformował inwestor, cegły pozostaną na swoim miejscu!
– można przeczytać w „Dzienniku budowy”.
Warto dodać, że między pierwszym a drugim piętrem oraz między drugim piętrem a poddaszem zostały wylane całkowicie nowe stropy, co stanowiło ważny etap w budowie. Na parterze hotelu zaplanowane zostało reprezentacyjne lobby, strefa gastronomiczna, zaplecze administracyjne, a także ekskluzywne SPA – miejsce stworzone dla relaksu i wyciszenia.
– zapewnili inwestorzy w cytowanym już „Dzienniku budowy”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze