Reklama

Siedem wieków parafii kolegiackiej w Jarosławiu

27/08/2022 10:12

Pełne dostojeństwa uroczystości odbywały się w Jarosławiu w pierwszym tygodniu sierpnia. W parafia pw. Bożego Ciała wierni modlili się do swojej Patronki i Orędowniczki. Parafia ta wnosi i zawsze wnosiła do środowiska jarosławskiego i całej wspólnoty ziemi jarosławskiej pogłębioną wiarę i nadzieję, a wraz z nimi edukację, wychowanie i budowanie społecznych wartości.

2 sierpnia 2014 roku odbyła się uroczysta koronacja Matki Bożej Śnieżnej w swoim cudownym wizerunku.

W dniach od 1 do 6 sierpnia br. jarosławska parafia, którą kieruje z oddaniem i poświęceniem ks. prałat Marian Bocho, upamiętniała sercem i modlitwą 8. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Parafia znajduje się w przededniu Roku Jubileuszowego 700-lecia istnienia.

Cały pierwszy tydzień sierpnia koncentrował się na uroczystościach ku czci bohaterskich powstańców Warszawy, nieustającej nowennie ku czci Matki Bożej Śnieżnej i mszy dziękczynnej za dar koronacji, której przewodniczył ks. abp Józef Michalik.

W intencji mężczyzn odprawiono także[paywall] tajemnice fatimskie. W te jubileuszowe i dziękczynne dni modlono się o szczęśliwe rozwiązanie dla matek oczekujących dzieci i o ojcowską dojrzałość mężczyzn.

Reklama

Sumę odpustową w końcowej części uświetnił hołd parafian dla Patronki Rodzin przed jej wizerunkiem i płatki białych róż spadających na głowy modlących się. W koncelebrze uczestniczyli kapłani z Jarosławia, Podkarpacia i dalekiej Australii. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta „Laudate Dominum”.

W pełnej dostojeństwa homilii metropolita przemyski ks. abp Adam Szal wiele uwagi poświęcił znaczeniu świętości rodzin. Przywołał też słowa Papieża Pawła VI, który powiadał, że Święta Rodzina daje nam szkołę i ukazuję naukę związaną ze szkołą wzajemnej miłości. Poświęcił też jadłodajnię mieszczącą się w budynku katechetycznym.

Reklama

Ksiądz arcybiskup oraz osoby zasłużone dla powstania stołówki uhonorowane zostały złotymi medalami wdzięczności. Decyzję w tej sprawie podjęła rada parafialna.


Powitanie gospodarza parafii ks. prałata Mariana Bocho.


HG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama