Są obcokrajowcy i Obcokrajowcy. Ten, którego w formule last minute zakontraktował prezes i menedżer Oxynetu Jarosław Kamil Dziukiewicz, zdecydowanie zalicza się do tej drugiej grupy. Do zgłaszającego medalowe aspiracje Oxynetu dołączył były mistrz Europy w deblu Chorwat Andrej Gacina.
A. Gacina jest niezwykle doświadczonym tenisistą stołowym. Ma 37 lat, ale wiek to tylko liczba. Chorwat zna już smak rywalizacji w LOTTO Superlidze i to jaki! W 2021 r. z Dekorglassem Działdowo został mistrzem Polski, odgrywając jedną z najważniejszych ról w zespole z Warmii i Mazur. W minionym sezonie występował w niemieckiej bundeslidze, w zespole TTF Liebherr Ochsenhausen,
Siódmy obcokrajowiec w Oxynecie jest dwukrotnym medalistą mistrzostw Europy – zdobył złoto w 2011 r. w Gdańsku w grze deblowej z Portugalczykiem Marcosem Freitasem, a także srebro w 2007 r. w Belgradzie w turnieju drużynowym. Jest dwukrotnym srebrnym medalistą Igrzysk Śródziemnomorskich i brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów. To także 4-krotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich. Grał w Pekinie (2008), Londynie (2012), Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2021)[paywall].
W rankingu światowym Chorwat zajmuje obecnie 55. miejsce, a najwyżej był 18. Świetnie spisał się podczas niedawnych Igrzysk Europejskich w Krakowie. W singlu doszedł do półfinału, pokonując kolejno: Słoweńca Deniego Kożula, Belga Cedrica Nuytincka i Austriaka Daniela Habesohna. W półfinale przegrał z Francuzem Felixem Lebrunem, a walkowerem oddał mecz o brązowy medal z jego bratem Alexisem Lebrunem.
A. Gacina jest drugim Chorwatem, po Tomislavie Pucarze, który zagra w jarosławskim zespole. Pierwszym był Tomislav Pucar, który w 2018 r. został z ówczesnym Kolpingiem FRAC drużynowym mistrzem Polski.
W sezonie 2023 – 2024 Oxynet Jarosław zagra w składzie: Alan Kulczycki, Szymon Brud, Quadri Arunda (Nigeria), Jaroslav Żmudenko (Ukraina), Lubomir Pistej (Słowacja), Andrej Gacina (Chorwacja), Yuto Kizukuri (Japonia), Woo Hyeonggyu (Korea Płd.) i Francisco Sanchi (Argentyna).
O jednym trzeba jednak pamiętać. W spotkaniu nie może występować jednocześnie dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej, więc np. Japończyk i Koreańczyk nigdy nie zagrają w jednym spotkaniu. Q. Aruna posiada paszport portugalski, F. Sanchi – włoski. Obaj więc mogą występować jako zawodnicy z UE. Szeroki skład pozwoli K. Dziukiewiczowi na sporą rotację i dostosowanie zawodnika pod określonego rywala. Wydaje się, choć można być tego niemal pewnym, że liderem zespołu będzie Q. Aruna. Razem z nim w jednym meczu może wystąpić każdy w wymienionych stranieri. Niestety, nie udało się wzmocnić polskiej rotacji w składzie. Gdyby się to udało, można byłoby postawić bardzo śmiałą tezę, że Oxynet w nadchodzącym sezonie może „zakręcić się” nawet koło złota. Kibice po cichu liczą na A. Kulczyckiego. Że wreszcie się przełamie, że niewątpliwie efektowną grę przy stole, przekuje wreszcie na efektywną. Bo w walce o najwyższe cele jego punkty będą niezmiernie istotne.
Choć oficjalnie zespoły LOTTO Superligi zainaugurują sezon 1 września br., to pierwszy mecz Oxynet Jarosław rozegra dopiero 5 września br. Nie zagra ani 1, ani 3 września br. z uwagi na występy Alana Kulczyckiego w reprezentacji Polski juniorów w turniejach międzynarodowych w Słowenii i Chorwacji.
– Spotkanie pierwszej kolejki z Akademią Zamojską odbędzie się 5 września, a jeszcze w trakcie ustalania jest nowy termin meczu z Palmiarnią Zielona Góra (mecz 2. kolejki z 3 września br. – przyp. aut.).
Zmiany nastąpiły w kalendarzu superligi jeśli chodzi o kolejki numer 3., 4., 5. i 6. Jarosławianie zagrają: 28 września (czwartek) z Petralana TTS Polonią Bytom, 30 września (sobota) z Poltarex Pogonią w Lęborku, 27 października (piątek) z obrońcą tytułu Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki i 29 października (niedziela) z Dekorglassem w Działdowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze