Reklama

Skoczkowie dali popis swoich umiejętności

08/07/2016 13:00

Ostatni weekend w Bolestraszycach minął pond znakiem spadochroniarzy i podniebnych atrakcji. Zapewniły je XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Związku Polskich Spadochroniarzy w Celności Lądowania.

W sobotę, 2 lipca, odbył się konkurs skoków spadochronowych do celu, w którym wzięli udział zawodnicy z różnych części Polski i nie tylko. Zaplanowana na niedzielę, 3 lipca, część finałowa, po której miały się odbyć specjalne pokazy i przeloty samolotów turystycznych, została odwołana z racji niesprzyjającej aury. Nie przeszkodziło to jednak organizatorom i ich gościom w dobrej zabawie, która potrwała do późnych godzin wieczornych.

W zawodach wystartowało 19 spadochroniarzy, m.in.: z Rzeszowa, Mielca, Lublina oraz ze Śląska i z Ukrainy. Skakali do celu, który w punkcie zero miał zaledwie 2 cm średnicy. Skoki oddawali z pokładu śmigłowca unoszącego się na pułapie od 900 do 1200 m nad ziemią[paywall]. 

Reklama
W kategorii indywidualnej najlepsi okazali się członkowie rzeszowskich aeroklubów. Oprócz części sportowej była też część artystyczna, podczas której wystąpiły takie zespoły, jak: SDS, Toledo, Goście oraz Kapela z Kaszyc. O dobre nastroje najmłodszych zatroszczyli się animatorzy z zespołu Bazyl Art. Dla gości  imprezy przygotowano: wojskową grochówkę, piwo i atrakcję w postaci możliwości spróbowania swoich sił w strzelaniu z broni laserowej do celu. Współorganizatorami imprezy w Bolestraszycach byli: Związek Polskich Spadochroniarzy, gmina Żurawica oraz hotel Villa Bolestraszyce.


fot.archiwum organizatora
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama