Ostatni weekend w Bolestraszycach minął pond znakiem spadochroniarzy i podniebnych atrakcji. Zapewniły je XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Związku Polskich Spadochroniarzy w Celności Lądowania.
W sobotę, 2 lipca, odbył się konkurs skoków spadochronowych do celu, w którym wzięli udział zawodnicy z różnych części Polski i nie tylko. Zaplanowana na niedzielę, 3 lipca, część finałowa, po której miały się odbyć specjalne pokazy i przeloty samolotów turystycznych, została odwołana z racji niesprzyjającej aury. Nie przeszkodziło to jednak organizatorom i ich gościom w dobrej zabawie, która potrwała do późnych godzin wieczornych.
W zawodach wystartowało 19 spadochroniarzy, m.in.: z Rzeszowa, Mielca, Lublina oraz ze Śląska i z Ukrainy. Skakali do celu, który w punkcie zero miał zaledwie 2 cm średnicy. Skoki oddawali z pokładu śmigłowca unoszącego się na pułapie od 900 do 1200 m nad ziemią[paywall].

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze