Reklama

Skontrolują pojemniki z odpadami

19/08/2017 12:33

Gmina Lubaczów przeprowadzi wśród mieszkańców i przedsiębiorców kontrolę pojemników z odpadami. Powodem są zastrzeżenia zgłaszane przez firmy odbierające śmieci, związane z prowadzeniem segregacji odpadów.

Kontrole będą się odbywać losowo, bez uprzedniego zawiadomienia. Pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta sprawdzą, czy w pojemnikach na odpady[paywall] komunalne zmieszane nie znajdują się takie surowce wtórne, jak tworzywa sztuczne, makulatura, szkło, lub odpady niebezpieczne. Pojemnik właściciela nieruchomości, który zadeklarował selektywne zbieranie odpadów, a nie wywiązuje się z tego obowiązku, zostanie oznaczony naklejką z napisem „SEGREGUJ ODPADY”.

Z kolei worki na odpady posegregowane, w których kontrolerzy stwierdzą obecność odpadów nienadających się do recyklingu, zostaną opatrzone naklejką „ZŁA SEGREGACJA”. Worki te zostaną odebrane od właściciela posesji jako zmieszane odpady komunalne.

Reklama

„Kontrola ma na celu weryfikację rzetelnej segregacji „u źródła” oraz wyeliminowanie nieuczciwych zachowań właścicieli nieruchomości, którzy deklarując zbieranie odpadów w sposób selektywny, tego obowiązku nie realizują. W takich przypadkach właściciele nieruchomości zostaną wezwani do złożenia korekty deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłacanie stawek jak dla odpadów zmieszanych” – wyjaśnia w komunikacie Urząd Gminy Lubaczów. 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    fakt - niezalogowany 2017-08-19 21:29:27

    a może by tak bardziej kontrolować tych co utylizują śmieci paląc ogniska oraz w piecach ,kotłach   temat wszędzie aktualny

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    klekot - niezalogowany 2017-08-22 13:53:58

    niech najpierw zrobia porzadek u siebie w urzedzie a potem kontrole ciekawe jakim nakazem. Tak jak psy fotografowali ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Toja - niezalogowany 2017-08-24 08:35:11

    Masz jakiś problem ze śmieciami? Zamokły ci i nie chcą się palić? Zawsze możesz podrzucić na teren gminy, jak dotychczas.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama