Przemyśl był kolejnym przystankiem politycznego tournée jednego z liderów (współprzewodniczący) Konfederacji „Wolność i Niepodległość”, prezesa współtworzącej to federacyjne ugrupowanie polityczne „Nowej Nadziei” 38-letniego Sławomira Mentzena. To kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich w 2025 r.
W Przemyślu gościł 19 września br. Przyjechał do nadsańskiego miasta wprost z podobnego spotkania w Sanoku. W wyborach parlamentarnych w 2023 r. startował jako lider Konfederacji WiN w okręgu warszawskim. Uzyskał mandat posła X kadencji, otrzymując 101 tys. 269 głosów. Został pierwszym kandydatem, który ogłosił swój start w wyborach prezydenckich w 2025 r. (te odbędą się najprawdopodobniej 18 maja 2025 r.). Zrobił to 31 sierpnia br. Kampanię przedwyborczą rozpoczął objazdem Polski. Pierwszym miejscem, które odwiedził (9 września br.) był Włocławek.
W spotkaniu w Przemyślu kandydatowi Konfederacji WiN na prezydenta Polski towarzyszyli posłowie tej politycznej formacji: przemyślanin Andrzej Zapałowski, Grzegorz Płaczek i Konrad Berkowicz.
Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Nacjonaliści!!! I kwiat przemyskiej ELYTY.