Reklama

Słonecznie, zdrowo i sportowo. Piknik w Przemyślu [ZDJĘCIA]

17/08/2019 13:12

Przy dolnej stacji stoku narciarskiego w ubiegłą niedzielę, 11 sierpnia, odbył się piknik profilaktyczny pod hasłem „Przemyśl zdrowo na sportowo”. Była okazja, by pogłębić wiedzę na temat bezpieczeństwa zdrowotnego, aktywnie spędzić czas i przekonać o skutkach sięgania po używki.

Piknik rozpoczął się od zajęć fitness prowadzonych przez Katarzynę Olech. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na[paywall] prelekcję Janiny Jarockiej-Głowacz, nauczycielki Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W międzyczasie prowadzone były również pokazy pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz instruktaże postępowania przy zadławieniu się niemowlęcia

. Przy swoim stoisku panie z „Medyka” organizowały także quizy dla najmłodszych, dotyczące wiedzy o funkcjonowaniu organizmu człowieka. Nie zabrakło przedstawicieli służb ratunkowych. Ratownicy medyczni cierpliwie instruowali zainteresowanych, jak fachowo udzielić pierwszej pomocy, prezentując między innymi chwyt Heimlicha. Z kolei strażacy mówili o bezpiecznych zachowaniach nad wodą i o swojej pracy, zapraszając do specjalistycznego wozu i przymierzenia strażackiego hełmu. Równolegle odbywał się kolejny trening fitness, tym razem na trampolinach.

Coś dla niedowiarków

Państwowa Inspekcja Sanitarna zapraszała na stoiska, przy których chętni mogli założyć narkogogle i alkogogle, by się przekonać, jakie skutki niesie ze sobą stosowanie używek. Dla palaczy dedykowane było badanie smokolizerem, pokazującym ilość wydychanego tlenku węgla. Uzyskali oni również wskazówki pomocne przy rzucaniu nałogu. Prowadzone były ponadto bezpłatne badania na obecność wirusa HCV, niosącego przykre konsekwencje zdrowotne. O tych informowała Anna Wajda.

Reklama

Dla miłośników grzybobrania przygotowano makietę z gatunkami grzybów. Można było przy okazji sprawdzić ich znajomość i rozwiać wątpliwości, pytając o szczegóły profesjonalistów. Kawosze również mieli swój zakątek. Uraczeni przepyszną małą czarną mogli poznać triki mistrzów baristyki. Degustować można było ponadto pięknie zarumienione jabłka z regionalnych sadów, a na amatorów sportów wodnych czekało stoisko, przy którym mogli się nauczyć, jak zawiązać węzeł żeglarski. Dla najmłodszych organizowane były zabawy ruchowe z nagrodami.

Piknik został zorganizowany przez Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu, a imprezę poprowadziła Kamila Płócienniak.


JoS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asa - niezalogowany 2019-08-17 13:34:00

    o tłumy ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jak zwykle - niezalogowany 2019-08-17 15:29:51

    dziadostwo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama