Reklama

Słowacka delegacja na uczelni


Rozmowy o współpracy i wynikających z niej obustronnych korzyściach były głównym punktem niedawnej wizyty na jarosławskiej uczelni siedmiu naukowców reprezentujących University of Security Management w Koszycach na Słowacji.


Goście pojawili się w Jarosławiu na zaproszenie dr Magdaleny Bojarskiej, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i instytucjonalnego koordynatora programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu. Podczas owocnej wizyty omówiono wiele tematów związanych z obustronną współpracą międzynarodową.

Główne korzyści, jakich upatrują obie strony, to przede wszystkim doskonalenie kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą dobrych i sprawdzonych rozwiązań oraz poszerzanie wiedzy w zakresie szeroko rozumianego internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego w kontekście bezpieczeństwa. Obie uczelnie – polską i słowacką – łączą wieloletnia współpraca i wspaniałe relacje, stąd warto, by czerpały wzajemnie ze swoich doświadczeń.

Reklama

Za organizację pobytu w Jarosławiu słowackich gości odpowiedzialna była dr Magdalena Bojarska. Podkreśla ona, że celem...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 40% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/01/2026 09:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama