Rozmowy o współpracy i wynikających z niej obustronnych korzyściach były głównym punktem niedawnej wizyty na jarosławskiej uczelni siedmiu naukowców reprezentujących University of Security Management w Koszycach na Słowacji.
Goście pojawili się w Jarosławiu na zaproszenie dr Magdaleny Bojarskiej, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i instytucjonalnego koordynatora programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu. Podczas owocnej wizyty omówiono wiele tematów związanych z obustronną współpracą międzynarodową.
Główne korzyści, jakich upatrują obie strony, to przede wszystkim doskonalenie kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą dobrych i sprawdzonych rozwiązań oraz poszerzanie wiedzy w zakresie szeroko rozumianego internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego w kontekście bezpieczeństwa. Obie uczelnie – polską i słowacką – łączą wieloletnia współpraca i wspaniałe relacje, stąd warto, by czerpały wzajemnie ze swoich doświadczeń.
Za organizację pobytu w Jarosławiu słowackich gości odpowiedzialna była dr Magdalena Bojarska. Podkreśla ona, że celem...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 40% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze