Tegoroczna kwalifikacja wojskowa potrwa do 16 września. Sprawdzanie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej podlegających jej w Przemyślu odbywa się w budynku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza. Kandydaci stawiają się na komisje od poniedziałku, 9 sierpnia.
W Przemyślu kwalifikacja wojskowa prowadzona jest dla mieszkańców miasta Przemyśla oraz powiatu przemyskiego, tj. gmin: Bircza, Dubiecko, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno i Żurawica.
Przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2002 r., a także ci z roczników 1997-2001, wobec których do tej pory nie określono kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Ponadto podlegają jej osoby urodzone w[paywall] latach 2000-2001, które zostały uznane przez powiatową komisję lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej (kat. B).
Ponadto na badania komisji lekarskiej powinny przyjść także kobiety urodzone w latach 1997-2002, które mogą się przydać w wojsku, a więc te, które kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych.
Dotyczy ona również tych, którzy zgłosili się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej i mają skończone 18 lat (jeśli nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej).
Ci, którzy na komisję będą się stawiać po raz pierwszy, powinni mieć przy sobie: dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię (35 mm x 40 mm), dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.
Ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny, powinni zabrać dodatkowo dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie zdrowia, w tym wyniki badań przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 lub 24 miesięcy oraz książeczkę wojskową.
Na terenie administrowanym przez WKU w Jarosławiu powiatowe komisje lekarskie będą działały też w najbliższym czasie w:
– Jarosławiu (dla mieszkańców Jarosławia i powiatu jarosławskiego), w budynku Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych „Bursy Międzyszkolnej” przy ul. Reymonta 1 (termin od 6 września do 7 października);
– Lubaczowie (dla mieszkańców Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego), w budynku Domu Dziennej Opieki przy ul. Kościuszki 2 (termin od 30 sierpnia do 17 września);
– w Przeworsku (dla mieszkańców Przeworska, miasta i gminy: Kańczuga oraz Sieniawa i gmin: Adamówka, Gać, Jawornik Polski, Przeworsk, Tryńcza, Zarzecze), w budynku NZOZ „A-W-MED.” sp. z.o.o. przy ul. Kilińskiego 2 (termin od 6 września do 30 września).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jesteśmy jedyną armią w UE zdolnej do obrony ojczyzny w trybie natychmiastowym. Nie mamy co liczyć na armie Niemiec, Francji czy też innych mniejszych krajów.W razie konfliktu możemy jedynie liczyć na siebie.Ale to już przerabialiśmy.Może byc powtórka z rozrywki gdzie też mieliśmy sojusze.Też się "sprawdziły"Nasz największy "sojusznik" znowu pokonany i kolejny raz śmigłowcami ratuje swoich z ambasad tak jak w Wietnamie.Sojuszników pozostawił na pastwę losu.
Jesteśmy jedyną armią w UE zdolnej do obrony ojczyzny w trybie natychmiastowym. Nie mamy co liczyć na armie Niemiec, Francji czy też innych mniejszych krajów.W razie konfliktu możemy jedynie liczyć na siebie.Ale to już przerabialiśmy.Może byc powtórka z rozrywki gdzie też mieliśmy sojusze.Też się "sprawdziły"Nasz największy "sojusznik" znowu pokonany i kolejny raz śmigłowcami ratuje swoich z ambasad tak jak w Wietnamie.Sojuszników pozostawił na pastwę losu.