Reklama

Służba wzywa! Trwa kwalifikacja wojskowa

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa potrwa do 16 września. Sprawdzanie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej podlegających jej w Przemyślu odbywa się w budynku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza. Kandydaci stawiają się na komisje od poniedziałku, 9 sierpnia.

W Przemyślu kwalifikacja wojskowa prowadzona jest dla mieszkańców miasta Przemyśla oraz powiatu przemyskiego, tj. gmin: Bircza, Dubiecko, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno i Żurawica.


Kto powinien się na nią stawić?

Przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2002 r., a także ci z roczników 1997-2001, wobec których do tej pory nie określono kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Ponadto podlegają jej osoby urodzone w[paywall] latach 2000-2001, które zostały uznane przez powiatową komisję lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej (kat. B).

Reklama


Ponadto na badania komisji lekarskiej powinny przyjść także kobiety urodzone w latach 1997-2002, które mogą się przydać w wojsku, a więc te, które kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych.

Dotyczy ona również tych, którzy zgłosili się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej i mają skończone 18 lat (jeśli nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej).

Ci, którzy na komisję będą się stawiać po raz pierwszy, powinni mieć przy sobie: dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię (35 mm x 40 mm), dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki. 

Ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny, powinni zabrać dodatkowo dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie zdrowia, w tym wyniki badań przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 lub 24 miesięcy oraz książeczkę wojskową.

Reklama

Jak będą pracować komisje w regionie?

Na terenie administrowanym przez WKU w Jarosławiu powiatowe komisje lekarskie będą działały też w najbliższym czasie w:

– Jarosławiu (dla mieszkańców Jarosławia i powiatu jarosławskiego), w budynku Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych „Bursy Międzyszkolnej” przy ul. Reymonta 1 (termin od 6 września do 7 października);

– Lubaczowie (dla mieszkańców Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego), w budynku Domu Dziennej Opieki przy ul. Kościuszki 2 (termin od 30 sierpnia do 17 września);

– w Przeworsku (dla mieszkańców Przeworska, miasta i gminy: Kańczuga oraz Sieniawa i gmin: Adamówka, Gać, Jawornik Polski, Przeworsk, Tryńcza, Zarzecze), w budynku NZOZ „A-W-MED.” sp. z.o.o. przy ul. Kilińskiego 2 (termin od 6 września do 30 września).


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-08-16 11:42:44

    Jesteśmy jedyną armią w UE zdolnej do obrony ojczyzny w trybie natychmiastowym. Nie mamy co liczyć na armie Niemiec, Francji czy też innych mniejszych krajów.W razie konfliktu możemy jedynie liczyć na siebie.Ale to już przerabialiśmy.Może byc powtórka z rozrywki  gdzie też mieliśmy sojusze.Też się "sprawdziły"Nasz największy "sojusznik" znowu pokonany i kolejny raz śmigłowcami ratuje  swoich z ambasad tak jak w Wietnamie.Sojuszników pozostawił na pastwę losu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama