Dwa śmigłowce zadysponowano wczoraj do ewakuacji mieszkańców z zalanych terenów w gminie Bircza.

fot.Straż Graniczna
Wczoraj po godzinie 21 , nasze zespoły ratownictwa medycznego z Nienadowej i Birczy zostały zadysponowane na wezwanie Państwowej Straży Pożarnej. Ich zadaniem było udzielenie pomocy medycznej powodzianom ewakuowanym z terenów zalanych wskutek gwałtownych nawałnic, jakie przeszły m.in. nad gminą Bircza – relacjonuje Marek Janowski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia ratunkowego w Przemyślu.
Ponieważ dojazd samochodem do niektórych terenów był niemożliwy, wezwano dwa śmigłowce – Ratownika 10 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku oraz śmigłowiec „Kania” z Wydziału Lotniczego Straży Granicznej w Huwnikach.
Podczas ewakuacji korzystano z technik linowych – ratownik był na linie spuszczany na ziemię, osobę ewakuowaną zapinał w uprząż i razem byli wciągani na pokład helikoptera.
– Ratownik 10 przetransportował jedną osobę do szpitala w Sanoku. Pozostali pacjenci nie wymagali hospitalizacji i zostali przekazani OSP w celu przewiezienia do punktu utworzonego przez Gminny Wydział Zarządzania Kryzysowego w sali gimnastycznej szkoły w Birczy – informuje M. Janowski.
pb
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie do uprzęży,a do karabinka zbiorczego,a potem ląż.
Nie do uprzęży,a do karabinka zbiorczego,a potem ląż.
Brawo dla SG