22 lutego, przed godziną 17, podczas patrolu w stacji Przemyśl Główny w rejonie tzw. parku towarowego funkcjonariusze SOK zauważyli wyczerpanego i wychłodzonego mężczyznę leżącego na śniegu w bezruchu.
Mężczyzna ze względu na bardzo niską temperaturę i możliwość wychłodzenia organizmu wymagał pomocy medycznej. SOK-iści wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do przemyskiego szpitala.
– Bez pomocy SOK-istów, a następnie służb medycznych mężczyzna prawdopodobnie przepłaciłby to życiem. Straż Ochrony Kolei apeluje, aby w przypadku stwierdzenia osób mogących znajdować się w stanach zagrożenia zdrowia i życia należy reagować, powiadamiając telefonicznie odpowiednie służby, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji. W okresie zimowym, a zwłaszcza podczas panujących mrozów bądźmy wrażliwi szczególnie na osoby samotne, starsze, bezdomne i niepełnosprawne, które nie są w stanie samodzielnie i bezpiecznie dotrzeć do domu – podkreśla rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu inspektor SOK Witold Flader.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze