Reklama

SOK-iści z Przemyśla uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

22 lutego, przed godziną 17, podczas patrolu w stacji Przemyśl Główny w rejonie tzw. parku towarowego funkcjonariusze SOK zauważyli wyczerpanego i wychłodzonego mężczyznę leżącego na śniegu w bezruchu.

Mężczyzna ze względu na bardzo niską temperaturę i możliwość wychłodzenia organizmu wymagał pomocy medycznej. SOK-iści wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do przemyskiego szpitala.

– Bez pomocy SOK-istów, a następnie służb medycznych mężczyzna prawdopodobnie przepłaciłby to życiem. Straż Ochrony Kolei apeluje, aby w przypadku stwierdzenia osób mogących znajdować się w stanach zagrożenia zdrowia i życia należy reagować, powiadamiając telefonicznie odpowiednie służby, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji. W okresie zimowym, a zwłaszcza podczas panujących mrozów bądźmy wrażliwi szczególnie na osoby samotne, starsze, bezdomne i niepełnosprawne, które nie są w stanie samodzielnie i bezpiecznie dotrzeć do domu – podkreśla rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu inspektor SOK Witold Flader.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości