Łukasz Pieniążek jest sołtysem Dębowa od półtora roku. Jest także pełnoetatowym tatą. W najbliższych dniach, jak co roku, będzie się też przygotowywał do odpowiedzialnej funkcji Świętego Mikołaja.

Obecnie najważniejszym zadaniem do zrealizowania jest dla sołtysa wyremontowanie budynku remizy OSP. –Moim marzeniem jest przeprowadzenie generalnego remontu. Jest też dobra wola ze strony pani wójt, dlatego mam nadzieję, że przy wsparciu ze źródeł zewnętrznych uda nam się to zrealizować i dodatkowo zmienić funkcjonalność tego miejsca. Chciałbym, aby ten budynek ożył, bo obecnie nie jest on najlepszą wizytówką wsi – mówi Ł. Pieniążek.
Przejeżdżając obok budynku remizy OSP, nie sposób nie zauważyć pomnika Chrystusa Króla, wznoszącego się kilka metrów nad ziemią. Powstał w 2010 r. z inicjatywy mieszkańców. Centrum sołectwa jest świetlica wiejska, w której swoją siedzibę ma miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Zespół Śpiewaczy „Dębowianie”. To także miejsce dla najmłodszych, którzy przychodzą tutaj m.in. na dodatkowe lekcje języka obcego. Służy ona również wszystkim mieszkańcom, którzy mają potrzebę z niej skorzystać.
– Daleki jestem od obiecywania czegokolwiek mieszkańcom. Dopiero kiedy coś się uda zrobić, można się wspólnie cieszyć sukcesem, a problemy, które się pojawiają, trzeba rozwiązywać na bieżąco – podsumowuje Łukasz Pieniążek.

fot.Barbara Chmura
Marzeniem sołtysa jest generalny remont i ożywienie remizy OSP, która obecnie nie jest najlepszą wizytówką sołectwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze