20-osobowy autobus z platformą najazdową dla wózka inwalidzkiego trafi niebawem do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego im. Krystyny Rajtar w Jarosławiu.
Umowę na zakup pojazdu w siedzibie rzeszowskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisał starosta jarosławski Tadeusz Chrzan[paywall]. Wniosek złożyło jarosławskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pieniądze pochodzą z „Programu wyrównywania różnic między regionami”. To kwota blisko 190 tys. zł.
– Głównym celem jest – co oczywiste – dalsze zmniejszanie barier transportowych oraz zabezpieczenie dowozu niepełnosprawnych dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych do specjalistycznych placówek, świadczących usługi związane z rehabilitacją osób niepełnosprawnych, prowadzonych przez jarosławskie koło PSONI – powiedział starosta jarosławski T. Chrzan.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze