Reklama

Specjalistyczny autobus dla niepełnosprawnych w Jarosławiu

20-osobowy autobus z platformą najazdową dla wózka inwalidzkiego trafi niebawem do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego im. Krystyny Rajtar w Jarosławiu.

Umowę na zakup pojazdu w siedzibie rzeszowskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisał starosta jarosławski Tadeusz Chrzan[paywall]. Wniosek złożyło jarosławskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pieniądze pochodzą z „Programu wyrównywania różnic między regionami”. To kwota blisko 190 tys. zł.

– Głównym celem jest – co oczywiste – dalsze zmniejszanie barier transportowych oraz zabezpieczenie dowozu niepełnosprawnych dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych do specjalistycznych placówek, świadczących usługi związane z rehabilitacją osób niepełnosprawnych, prowadzonych przez jarosławskie koło PSONI – powiedział starosta jarosławski T. Chrzan.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama