„Twierdza Przemyśl: Multimedialny Monodram” odbędzie się w środę, 18 grudnia, o g. 11 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
– Moim celem jest przybliżenie historii Twierdzy Przemyśl z okresu I wojny światowej w sposób wyjątkowy – przez multimedialny monodram łączący teatr na żywo z nowoczesną technologią
– mówi autor projektu Grzegorz Gajdzik.
Jeden z aktorów – Marcin Orłoś – na scenę wejdzie w interakcje z postaciami wyświetlanymi na ekranach, odgrywanymi przez aktorów – Piotra Jopa, Marcina Sowińskiego, Agatę Lalik, Martę Dyrkacz oraz Rafał Paśkę.
– Ten spektakl stworzyłem z myślą o młodzieży, aby zainteresować historią przez fascynujące połączenie sztuki i nowoczesnych mediów
Reklama
– mówi Grzegorz Gajdzik.
Projekcje multimedialne wzbogacają narrację, zwiększając realizm i immersję, a sam spektakl ma promować dziedzictwo kulturowe regionu, łącząc tradycyjne aktorstwo z nowoczesną technologią. Zapraszamy na projekcję. Wstęp wolny.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze