Reklama

Śpiewali dla Niepodległej [ZDJĘCIA]

12/11/2019 11:21

Dziś w samo południe na jarosławskim Rynku miała miejsce szczególna inicjatywa związana obchodami Święta Niepodległości. Szczególna bo obywatelska - członkowie Stowarzyszenia Muzyka Dawna w Jarosławiu oraz Korneliusz Polit zaprosili mieszkańców do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych.

Nieopodal ratusza, punktualnie o 12 zebrała się spora grupa jarosławian pragnących 101. rocznicę odzyskania niepodległości świętować ze śpiewem na ustach. Każdy z przybyłych otrzymał śpiewnik, a organizatorów wydarzenia musiał cieszyć fakt, że wśród zgromadzonych znakomitą większość stanowiły rodziny z dziećmi. Na Rynku odśpiewano hymn narodowy, a także „Rotę” oraz pieśń legionów „My, Pierwsza Brygada”. Obywatelskie spotkanie mieszkańców z pieśnią patriotyczną z okazji 11 Listopada zorganizowano w już po raz drugi .


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości