Dziś w samo południe na jarosławskim Rynku miała miejsce szczególna inicjatywa związana obchodami Święta Niepodległości. Szczególna bo obywatelska - członkowie Stowarzyszenia Muzyka Dawna w Jarosławiu oraz Korneliusz Polit zaprosili mieszkańców do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych.
Nieopodal ratusza, punktualnie o 12 zebrała się spora grupa jarosławian pragnących 101. rocznicę odzyskania niepodległości świętować ze śpiewem na ustach. Każdy z przybyłych otrzymał śpiewnik, a organizatorów wydarzenia musiał cieszyć fakt, że wśród zgromadzonych znakomitą większość stanowiły rodziny z dziećmi. Na Rynku odśpiewano hymn narodowy, a także „Rotę” oraz pieśń legionów „My, Pierwsza Brygada”. Obywatelskie spotkanie mieszkańców z pieśnią patriotyczną z okazji 11 Listopada zorganizowano w już po raz drugi .
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze