Reklama

Spływ dla uczczenia rocznicy

W bardzo oryginalny, ale odpowiedni dla prowadzonej działalności sposób, Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” z Przemyśla uczciło 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Jego członkowie zaprosili mieszkańców miasta na wodę.

W pochmurny poniedziałek (11 listopada br.) stowarzyszenie zorganizowało spływ kajakowy rzeką San. Mimo niesprzyjającej aury propozycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem[paywall]. Spływ zakończony został na przystani wodnej, którą od ub.r. członkowie „Róży Wiatrów” przywracają do życia.

– Cieszymy się, bo kajaki to świetny sport dla całych rodzin i już zapraszamy na kolejny spływ, tym razem mikołajkowy. Kajaki udostępniamy bezpłatnie, są ogólnodostępne dla wszystkich chętnych podczas organizowanych przedsięwzięć – powiedział kpt. Jacek Podwyszyński, wiceprezes stowarzyszenia.

Reklama

Prezes „Róży Wiatrów” kpt. Agnieszka Kowaliw: – Organizujemy przeróżne imprezy, równocześnie wciąż remontując przystań. Cały czas trwa zbiórka na zakup materiałów budowlanych. Małymi kroczkami obiekt zaczyna służyć mieszkańcom, choć droga do osiągnięcia świetności jeszcze daleka. Zwłaszcza że całe przedsięwzięcie jest realizowane głównie ze zbiórki na portalu pomagam.pl i pomocy rzeczowej od lokalnych przedsiębiorców i składów budowlanych, by wymienić między innymi: Bricomarche, Transbet, BOZ-3, Hot’n Ride czy Speedcom. Serdecznie dziękujemy. Każda złotówka się liczy.

Budynek przystani wodnej przy ul. 22 Stycznia w Przemyślu wzniesiony został na początku lat 70. ubiegłego wieku. Powódź, podtopienia, brak remontów, dewastacje – to wszystko doprowadziło do fatalnego stanu technicznego.

Reklama


mars

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama