Reklama

Spółdzielnia zakończyła efektowną inwestycję

12/07/2019 17:00

W poniedziałek, 1 lipca, nastąpiło uroczyste otwarcie bazy suszarniczo-przechowalniczej w Wietlinie Trzecim. Nowe obiekty wybudowała Spółdzielnia Producentów Zbóż i Rzepaku „Farmer”, a symbolicznego otwarcia dokonali podkarpaccy parlamentarzyści i samorządowcy.

To spore wydarzenie na lokalnym rynku rolniczym. Spółdzielnia „Farmer” oddała właśnie do użytku obiekt, który wydatnie zwiększy potencjał tej grupy i otworzy nowe możliwości przed rolnikami z powiatu jarosławskiego[paywall].

Lucyna Podhalicz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz oraz starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Silosy powstały kosztem 8,2 mln zł, z czego 3 miliony spółdzielnia pozyskała z Unii Europejskiej. Obecnie w skład spółdzielni „Farmer” wchodzi 26 członków skupujących głównie kukurydzę, rzepak i pszenicę od blisko 600 kontrahentów z całego regionu. Dzięki inwestycji spółdzielnia podwoiła pojemność swojej bazy suszarniczo-przechowalniczej.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama