W poniedziałek, 1 lipca, nastąpiło uroczyste otwarcie bazy suszarniczo-przechowalniczej w Wietlinie Trzecim. Nowe obiekty wybudowała Spółdzielnia Producentów Zbóż i Rzepaku „Farmer”, a symbolicznego otwarcia dokonali podkarpaccy parlamentarzyści i samorządowcy.
To spore wydarzenie na lokalnym rynku rolniczym. Spółdzielnia „Farmer” oddała właśnie do użytku obiekt, który wydatnie zwiększy potencjał tej grupy i otworzy nowe możliwości przed rolnikami z powiatu jarosławskiego[paywall].
Lucyna Podhalicz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz oraz starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Silosy powstały kosztem 8,2 mln zł, z czego 3 miliony spółdzielnia pozyskała z Unii Europejskiej. Obecnie w skład spółdzielni „Farmer” wchodzi 26 członków skupujących głównie kukurydzę, rzepak i pszenicę od blisko 600 kontrahentów z całego regionu. Dzięki inwestycji spółdzielnia podwoiła pojemność swojej bazy suszarniczo-przechowalniczej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze