Reklama

Spotkania Ortograficzne po raz 15.

Spotkania Ortograficzne są najstarszym, cyklicznym konkursem w powiecie przemyskim, adresowanym do uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Inicjatorkami konkursu są Alicja Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu i Marta Kostka, wicedyrektor Zespołu Szkół w Birczy. W tym roku odbyła się jubileuszowa, 15. edycja.

Konkurs dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla pod honorowym patronatem starosty przemyskiego Jana Pączka odbył się w połowie maja w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. W pierwszym etapie uczestniczyło łącznie 318 uczniów z 10 gmin (Bircza, Dubiecko, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica) i pięciu szkół przemyskich (SP 4, SP 5, SP 6, SP 15, SP 16 w ZSzOI). Drugi etap odbył się w Zespole Szkół w Birczy, a spotkało się na nim 43 laureatów konkursów gminnych i szkolnych. Do trzeciego, finałowego etapu, zakwalifikowało się 17 uczniów z czterech przemyskich podstawówek (nr 4, 6, 15, 16) oraz z: Buszkowic, Dubiecka, Huwnik, Łętowni, Ostrowa, Stubna, Torek, Trójczyc i Żurawicy [paywall]. 

„Spotkania Matematyczne”

Bezpośrednio po podsumowaniu konkursu ortograficznego, wręczono nagrody zwycięzcom „Spotkań Matematycznych” (finał konkursu odbył się kilka tygodni wcześniej – przyp. aut.), które trzy lata temu zainicjowały i z pasją organizują nauczycielki ZSzOI – Aneta Hadam i Agnieszka Zięba. Pierwszą nagrodę odebrała... Marta Sadowska, uczennica ZS w Ostrowie, ta sama, która była najlepsza w ortografii. Wicemistrzami zostali Damian Skoczylas, przygotowany przez nauczycielkę SP w Ujkowicach Dorotę Kozłę oraz Maja Radochońska, przygotowana przez nauczycielkę SP w Buszkowicach Katarzynę Gradowską-Wiernusz. Wyróżnienia przyznano dwóm uczniom SP 4 w Przemyślu: Markowi Drobeńko, przygotowanemu przez Dianę Wolańską oraz Szymonowi Harasimowiczowi, przygotowanemu przez Justynę Nowak. Nagrody dla uczestników „Spotkań Matematycznych” ufundowało Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Wydział Edukacji UM w Przemyślu, Nadleśnictwo Krasiczyn oraz Wydawnictwo Nowa Era.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    A - niezalogowany 2017-06-09 15:38:20

    Mam pytanie. Dlaczego po rozstrzygnieciu tego konkursu panie nauczycielki, ktore przeprowadzily caly konkurs nie pozwoliły opiekunowi dziecka zaglądnąć do pracy? Można było dostać karty z treścią dyktanda. Ale ja chciałam zobaczyć jakie błędy zrobiło moje dziecko. Nie interesuje mnie treść dyktanda. Gdy konkurs odbywał się w Birczy nie było z tym problemu. Po ogłoszeniu konkursu można było przyjechać do szkoły i nauczyciel pozwolił przejrzeć prace dziecka. Takie zachowanie pań pozwoliło mi zastanawiać się czy oby nie doszło tutaj do jakiegoś zakłamania w trakcie sprawdzania prac. Uznając, że konkurs wygrala uczennica z tejże szkoły,  w której został przeprowadzony konkurs. Nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją,  że po konkursie nie można mieć wglądu do pracy dziecka, a masz starsze dzieci i zawsze mi pozwalało nawet do pracy maturalnej uczeń może mieć wgląd po ogłoszeniu wyników.  Pozdrawiam nauczycieli z sp nr 16 w Przemyslu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama