Reklama

Spotkanie dwóch pokoleń w BiOSG

Do wyjątkowego spotkania doszło w ostatnim czasie w murach komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant BiOSG gen. bryg. SG Tomasz Zybiński spotkał się tam z pierwszym komendantem oddziału, ppłk. SG Albinem Gorzelnikiem.

„W 1991 roku, po rozformowaniu Wojsk Ochrony Pogranicza, powstała Straż Graniczna. Właśnie wtedy ppłk Albin Gorzelnik objął stanowisko komendanta BiOSG i uczestniczył w tworzeniu nowych struktur, które są podstawą współczesnego systemu ochrony granic Polski” 

– przybliża rys historyczny służba prasowa BiOSG, dodając, że dziś, po latach, doświadczenie pierwszych lat formacji spotyka się z perspektywą współczesnych wyzwań, a rozmowa dwóch komendantów to dialog o historii, służbie i odpowiedzialności za bezpieczeństwo państwa.

Reklama

Film ze spotkania można obejrzeć na YouTube Bieszczadzkiego Oddziału Straży 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/04/2026 11:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama