Chcesz wiedzieć, jakie parametry posiada woda dostarczana do twojego mieszkania? Możesz to zrobić sprawdzając komunikaty zamieszczane na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu.
Laboratorium Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Przemyślu regularnie kontroluje jakość wody pitnej dostarczanej mieszkańcom miasta okolic. Pracownicy wykonują analizy fizykochemiczne, organoleptyczne i mikrobiologiczne wody.
– Mamy wodę[paywall] dobrej jakości – zapewnia Małgorzata Ossowska, prezes firmy. – Sprawdzamy ją na każdym etapie technologicznym, badamy na ujęciu oraz bezpośrednio u odbiorcy – informuje.
Laboratorium przemyskiego Zakładu Uzdatniania Wody posiada wdrożony i certyfikowany system zarządzania jakością. Widnieje ono na prowadzonej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego liście placówek upoważnionych do badania jakości wody przeznaczonej do spożycia. Pracownicy sanepidu, niezależnie od pracowników PWiK, samodzielnie oceniają ciecz płynącą z naszych krajów. Badania jednych i drugich potwierdzają, że spełnia ona wszystkie parametry wynikające ze stosownego rozporządzenia ministra zdrowia oraz dyrektywy Unii Europejskiej.
– Komunikaty w sprawie oceny i jakości wody dostępne są na naszej stronie internetowej (www.pwik.przemysl.pl – przyp. red.) – dodaje prezes Ossowska. – Każdy zainteresowany może zapoznać się ich szczegółami – zachęca.
Średnia twardość wody z przemyskich wodociągów to 160 mg/l, co oznacza, że jest ona miękka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.chyba beda w ten sposob mierzyc poziom glupoty pytajacego :P ktora bajke lepiej łyknie a moze odrazu do tego dodac jakis lek :)
chyba beda w ten sposob mierzyc poziom glupoty pytajacego :P ktora bajke lepiej łyknie a moze odrazu do tego dodac jakis lek :)