Zdobyciem Srebrnego Pasma zakończył się dla chóru Triola z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu występ na czerwcowym Przeglądzie Chórów w Rzeszowie.
Impreza odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, mającego na celu podnoszenie umiejętności wykonawczych młodzieży, a także dyrygentów [paywall] pod okiem wysokiej klasy specjalistów z dziedziny chóralistyki polskiej.
Swoje liczne sukcesy chór zawdzięcza ogromnej determinacji dyrygentki – Joanny Cioch, która z pasją szlifuje talenty wokalne młodzieży.
Triola jest jedynym z Przemyśla i jednym z dziesięciu chórów w województwie zakwalifikowanych do projektu na podstawie działalności artystycznej. Uczestnicząc w nim od pięciu lat, odnosi najwyższe sukcesy na poziomie wojewódzkim. Młodzi chórzyści już kilkakrotnie reprezentowali miasto podczas koncertów w Filharmonii Podkarpackiej oraz na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze