Reklama

Stacja PKP w Radymnie zmieni swoje oblicze

26/02/2019 16:18

W drugiej połowie bieżącego roku rozpocznie się przebudowa stacji PKP w Radymnie, która – jak zapewnia przedstawiciel narodowego przewoźnika – stanie się wygodniejsza dla podróżnych.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały kolejną umowę za ponad 17 mln zł netto na dalsze przedsięwzięcia[paywall] na trasie Rzeszów – Przemyśl. Wykonawca najpierw zaprojektuje prace, a w drugiej połowie bieżącego roku przystąpi do robót w terenie.

Ważną częścią kontraktu jest przebudowa stacji Radymno, która stanie się wygodniejsza i ułatwi podróże koleją.  Przebudowane zostaną tory i peron wyspowy. Będą nowe wiaty ławki, oświetlenie i tablice informacyjne.

Podróżni, w tym osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się, łatwiej wsiądą do pociągów. Z myślą o nich, na peronie i dojściach – zaplanowano system oznakowania dotykowego (ścieżki dotykowe, pola uwagi i pasy ostrzegawcze). Lepszy i bezpieczniejszy dostęp do pociągów zapewni także remont kładki nad torami. Obiekt będzie wyposażony w dwie ogólnodostępne windy.

W ramach umowy, wykonany zostanie także remont przepustu w Przeworsku oraz prace podnoszące poziom bezpieczeństwa na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych w Przemyślu. Zmieni się ich kategoria – zamontowane zostaną urządzenia samoczynnej sygnalizacji. Światła i półrogatki będą ostrzegały przed nadjeżdżającym pociągiem.

Reklama

– PLK kontynuują inwestycje i z roku na rok podnoszą jakość trasy Rzeszów – Przemyśl – zapewnia przedstawiciel PKP PLK.

– O efektach dotychczasowych prac świadczą między innymi komfortowe stacje i przystanki. Lepsze warunki obsługi zapewniają podróżnym  od grudnia 2018 r. zmodernizowane przystanki Niziny i Walawa. Wyższy standard  jest już na 16 stacjach i przystankach między Rzeszowem a Przemyślem. W bieżącym roku zwiększy się również poziom obsługi podróżnych w Sośnicy Jarosławskiej oraz w Radymnie – słyszymy.

 Prace na trasie Rzeszów – Przemyśl realizowane są w ramach projektu : „Modernizacja linii kolejowej nr 91 Kraków Główny Osobowy - Medyka i nr 92 Przemyśl - Medyka, odcinek Rzeszów - granica państwa”. Finansowanie zapewnia budżet państwa. W latach 2016 - 2018, PLK zrealizowały inwestycje na trasie Rzeszów – Przemyśl za blisko 76  mln zł netto.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    X - niezalogowany 2019-02-26 19:26:43

    A Żurawica i Żurawica rozrzadowa kiedy? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-02-27 06:25:15

    Tylko po co i komu aby zaraz zamknąć stację i przekazać za 1 zł budynki . Przecież 99 procent jeździ prywatnymi busami i swoimi autami .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyśl - niezalogowany 2019-02-27 11:59:12

    DO asdf:Mylisz się kolego/koleżanko. Już dawno chyba nie  korzystałeś z usług kolei. Jak i Przewozy Regionalne (nowe składy) jak i Intercity zatrzymują się w Radymnie. Ludzie wracają na kolej bo jest coraz szybciej wygodniej i przede wszystkim bezpieczniej niż samochodem lub busem. Wystarczy przejechać pociągiem PR w godzinach od 12-17. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama