W drugiej połowie bieżącego roku rozpocznie się przebudowa stacji PKP w Radymnie, która – jak zapewnia przedstawiciel narodowego przewoźnika – stanie się wygodniejsza dla podróżnych.
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały kolejną umowę za ponad 17 mln zł netto na dalsze przedsięwzięcia[paywall] na trasie Rzeszów – Przemyśl. Wykonawca najpierw zaprojektuje prace, a w drugiej połowie bieżącego roku przystąpi do robót w terenie.
Ważną częścią kontraktu jest przebudowa stacji Radymno, która stanie się wygodniejsza i ułatwi podróże koleją. Przebudowane zostaną tory i peron wyspowy. Będą nowe wiaty ławki, oświetlenie i tablice informacyjne.
Podróżni, w tym osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się, łatwiej wsiądą do pociągów. Z myślą o nich, na peronie i dojściach – zaplanowano system oznakowania dotykowego (ścieżki dotykowe, pola uwagi i pasy ostrzegawcze). Lepszy i bezpieczniejszy dostęp do pociągów zapewni także remont kładki nad torami. Obiekt będzie wyposażony w dwie ogólnodostępne windy.
W ramach umowy, wykonany zostanie także remont przepustu w Przeworsku oraz prace podnoszące poziom bezpieczeństwa na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych w Przemyślu. Zmieni się ich kategoria – zamontowane zostaną urządzenia samoczynnej sygnalizacji. Światła i półrogatki będą ostrzegały przed nadjeżdżającym pociągiem.
– PLK kontynuują inwestycje i z roku na rok podnoszą jakość trasy Rzeszów – Przemyśl – zapewnia przedstawiciel PKP PLK.
– O efektach dotychczasowych prac świadczą między innymi komfortowe stacje i przystanki. Lepsze warunki obsługi zapewniają podróżnym od grudnia 2018 r. zmodernizowane przystanki Niziny i Walawa. Wyższy standard jest już na 16 stacjach i przystankach między Rzeszowem a Przemyślem. W bieżącym roku zwiększy się również poziom obsługi podróżnych w Sośnicy Jarosławskiej oraz w Radymnie – słyszymy.
Prace na trasie Rzeszów – Przemyśl realizowane są w ramach projektu : „Modernizacja linii kolejowej nr 91 Kraków Główny Osobowy - Medyka i nr 92 Przemyśl - Medyka, odcinek Rzeszów - granica państwa”. Finansowanie zapewnia budżet państwa. W latach 2016 - 2018, PLK zrealizowały inwestycje na trasie Rzeszów – Przemyśl za blisko 76 mln zł netto.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tylko po co i komu aby zaraz zamknąć stację i przekazać za 1 zł budynki . Przecież 99 procent jeździ prywatnymi busami i swoimi autami .
DO asdf:Mylisz się kolego/koleżanko. Już dawno chyba nie korzystałeś z usług kolei. Jak i Przewozy Regionalne (nowe składy) jak i Intercity zatrzymują się w Radymnie. Ludzie wracają na kolej bo jest coraz szybciej wygodniej i przede wszystkim bezpieczniej niż samochodem lub busem. Wystarczy przejechać pociągiem PR w godzinach od 12-17.
zgadza sie. koleje i pks powinne być dotowane na tyle aby było kursów tyle żeby ludzie nie korzystali z samochodów. Busy? o jadą kiedy chcą i o której chcą , samochód prywatny ? ok jesteś młody dajesz radę ale nei wszyscy tak chcą . pojedź do innych państw zobacz, tam kwitnie komunikacja państwowa .
A Żurawica i Żurawica rozrzadowa kiedy?
Tylko po co i komu aby zaraz zamknąć stację i przekazać za 1 zł budynki . Przecież 99 procent jeździ prywatnymi busami i swoimi autami .
DO asdf:Mylisz się kolego/koleżanko. Już dawno chyba nie korzystałeś z usług kolei. Jak i Przewozy Regionalne (nowe składy) jak i Intercity zatrzymują się w Radymnie. Ludzie wracają na kolej bo jest coraz szybciej wygodniej i przede wszystkim bezpieczniej niż samochodem lub busem. Wystarczy przejechać pociągiem PR w godzinach od 12-17.