Wielki dzień dla całej społeczności Rudołowic w gminie Roźwienica. Za prawie 15 mln zł wybudowana zostanie tam szkoła podstawowa i nowa sala gimnastyczna. Ta druga inwestycja już trwa!
– W Szkole Podstawowej w Rudołowicach uczy się 73 uczniów. Placówka mieści się w dwustuletnim budynku. Sale są ciasne, a w zimie jest tu chłodno. Nie ma też sali gimnastycznej, dlatego zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w starym budynku oddalonym od szkoły o pół kilometra
– powiedział wójt gminy Roźwienica Tomasz Kotliński[paywall].
To budynek zabytkowy, ale wieloletnie użytkowanie i brak poważniejszych remontów sprawiły, że z roku na rok jego stan techniczny się pogarszał.
– Mieszkańcy Rudołowic marzyli o nowej szkole od 50 lat, ale samorządu gminy nie było stać na taką inwestycję. To się jednak niebawem zmieni, bo gmina Roźwienica otrzymała z Polskiego Ładu na budowę nowej szkoły ponad 9 milionów złotych. Na jedną kwestię chciałabym zwrócić uwagę. Na tego rodzaju inwestycje samorządy mogły się starać o dofinansowanie do 8 milionów złotych. Po rozmowie ze mną w przypadku Rudołowic premier Mateusz Morawiecki przyznał dodatkowe pieniądze w kwocie 1 miliona 350 tysięcy złotych. Osobiście. Nie jest to pierwsza inwestycja finansowana z Polskiego Ładu. W tamtym roku gmina otrzymała 5 milionów na budowę sali gimnastycznej. Ta ma być gotowa w lipcu przyszłego roku i będzie częścią nowej szkoły. To wszystko dla przyszłości naszych dzieci, które przecież same godnych warunków do edukacji sobie nie zapewnią
Reklama
– dodała podczas spotkania w starej szkole posłanka na Sejm RP i wiceminister rodziny i polityki społecznej Anna Schmidt.
Budowa nowej szkoły rozpocznie się w 2024 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze