Reklama

Stara, 200-letnia szkoła przejdzie do historii [ZDJĘCIA]

Wielki dzień dla całej społeczności Rudołowic w gminie Roźwienica. Za prawie 15 mln zł wybudowana zostanie tam szkoła podstawowa i nowa sala gimnastyczna. Ta druga inwestycja już trwa!

– W Szkole Podstawowej w Rudołowicach uczy się 73 uczniów. Placówka mieści się w dwustuletnim budynku. Sale są ciasne, a w zimie jest tu chłodno. Nie ma też sali gimnastycznej, dlatego zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w starym budynku oddalonym od szkoły o pół kilometra

– powiedział wójt gminy Roźwienica Tomasz Kotliński[paywall].

To budynek zabytkowy, ale wieloletnie użytkowanie i brak poważniejszych remontów sprawiły, że z roku na rok jego stan techniczny się pogarszał.

– Mieszkańcy Rudołowic marzyli o nowej szkole od 50 lat, ale samorządu gminy nie było stać na taką inwestycję. To się jednak niebawem zmieni, bo gmina Roźwienica otrzymała z Polskiego Ładu na budowę nowej szkoły ponad 9 milionów złotych. Na jedną kwestię chciałabym zwrócić uwagę. Na tego rodzaju inwestycje samorządy mogły się starać o dofinansowanie do 8 milionów złotych. Po rozmowie ze mną w przypadku Rudołowic premier Mateusz Morawiecki przyznał dodatkowe pieniądze w kwocie 1 miliona 350 tysięcy złotych. Osobiście. Nie jest to pierwsza inwestycja finansowana z Polskiego Ładu. W tamtym roku gmina otrzymała 5 milionów na budowę sali gimnastycznej. Ta ma być gotowa w lipcu przyszłego roku i będzie częścią nowej szkoły. To wszystko dla przyszłości naszych dzieci, które przecież same godnych warunków do edukacji sobie nie zapewnią

Reklama

– dodała podczas spotkania w starej szkole posłanka na Sejm RP i wiceminister rodziny i polityki społecznej Anna Schmidt.

Budowa nowej szkoły rozpocznie się w 2024 roku.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama