Komitety wyborcze opierają się na sprawdzonych działaczach, ale sięgają też po osoby stosunkowo znane w mieście. Nie brakuje też transferów. Poniżej subiektywny przegląd list wyborczych.
W okręgu nr 1 listę Koalicji Obywatelskiej otwiera młody (34 lata) wiceprzewodniczący zarządu regionu[paywall] podkarpackiego .Nowoczesnej Paweł Zastrowski. Na drugim miejscu znalazł się obecny radny Jerzy Krużel, a na trzecim były dyrektor II LO Artur Pich. Na liście jest też szef przemyskiego sztabu WOŚP Paweł Haliniak oraz szefowa Centrum Kultury Japońskiej Iga Dżochowska, która przed czterema laty kandydowała z KWW Rafała Oleszka Przyszłość Przemyśla.
W okręgu nr 2 listę otwierają radni: Ewa Sawicka i Tomasz Schabowski. Znajdziemy na niej także cechmistrza Cechu Rzemiosł Różnych Janusza Batora i prezesa fundacji „jerzyk” Artura Cielińskiego.
W „trójce” koalicję reprezentować będą m.in.: były wojewódzki konserwator zabytków Grażyna Stojak i Anna Grad-Mizgała – aktywistka opozycyjna, związana z KOD-em, Obywatelami RP i Rebeliantami Podkarpackimi.
W czwartym okręgu KO postawiła na Błażeja Wilka, który 4 lata temu ubiegał się o fotel prezydenta miasta. Listę natomiast zamyka kandydat koalicji na prezydenta Wojciech Błachowicz.
Na liście SLD Lewica Razem w okręgu nr 1 znajdziemy obecnego radnego Ryszarda Kuleja, byłego radnego i kandydata na prezydenta Rafała Oleszka, czy prezesa Związku Sybiraków Mariana Boczara.
W „dwójce” listę otwiera wieloletni radny Mariusz Iwaniszyn, a za nim znaleźli się m.in. Marcin Radochoński i Daniel Stołowski, którzy 4 lata temu startowali z komitetu Rafała Oleszka Przyszłość Przemyśla.
Okręg nr 3 reprezentuje m.in. wiceprzewodniczący rady miejskiej Janusz Zapotocki, a nr 4 –kandydat na prezydenta Tomasz Kulawik.
Kukiz’15 postawił na nieznanych w samorządzie działaczy. Na listach znajdziemy jednak kilka znanych nazwisk. Z okręgu nr 1 kandyduje były poseł RP i europoseł Andrzej Zapałowski i były radny Zygmunt Majgier, z okręgu nr 3 – szef grupy rekonstrukcyjnej X D.O.K. Mirosław Majkowski, który przed czterema laty kandydował w wyborach prezydenckich.
Ponadto jedynkami są: w okręgu nr 1 – Mariusz Piwko, nr 2 – Tomasz Leszczyński, nr 3 – Monika Różycka, nr 4 – Monika Jaworska-Żurawska.
Listę PiS w okręgu nr 1 otwiera radny Maciej Kamiński. Za nim znajdziemy m.in. dyrektora przemyskiego pogotowia ratunkowego Rafała Kijankę, prezesa Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem o. w Przemyślu Andrzeja Beresteckiego, czy wiceprezesa Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Macieja Dębickiego.
W okręgu nr 4 natomiast listę otwiera sekretarz okręgowy PiS 35-letni Wojciech Rzeszutko. Kandydują także obecni radni: Łucja Podbilska i Maciej Karasiński. Ugrupowanie przyciągnęło także strażaka i Przemyślanina Roku 2010 Daniela Dryniaka (do tej pory Regia Civitas).
Jedynką Regii Civitas w okręgu nr 1 został Grzegorz Hayder. Z tego okręgu startują też m.in.: wicedyrektor I LO Tomasz Kuźmiek i dyrektor II LO Mariusz Zamirski.
W okręgu drugim listę otwiera wiceprzewodniczący rady miejskiej Robert Bal. Przygodę z samorządem postanowił również rozpocząć Kamil Stachura, który zorganizował kilka akcji charytatywnych w Przemyślu i okolicach.
W „trójce” na pierwszym miejsce znalazła się radna Małgorzata Gazdowicz. Znajdziemy tam też byłego radnego kilku kadencji Jerzego Golca.
W okręgu nr 4 listę otwiera były radny Leszek Pusiarski. Tuż za nim znalazł się prezes Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Kamil Niklewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Z okręgu nr 1 wejdą napewno: Ryszard Kulej, Jerzy Krużel, Maciej Kamiński, a reszta to wielka walka i niewiadoma ...
Niektórzy to od lat notoryczni kandydaci na kandydatów. Ciekawi też oportunistyczne zachowanie niektórych "pacjentów" i ich transfery do PiS czy PO. Nagle wszyscy mają receptę na "uzdrowienie" miasta. Od tych pustych słów i obietnic chce się rzygać.
Tak .Tak będzie.Kaminski i Kruzel,Kruzel i Kaminski.Kto będzie mial najwiecej glosow w tym okręgu?Kaminski czy Kruzel,?Partia tu nie ma znaczenia,bo nie wybieramy partii.Pamiętajmy ze w tych wyborach wybieramy człowieka.A potem,to juz tylko mozemy miec pretensje tylko do siebie.Pozdrawiam.
Obu można cenić ale Kamiński walczy z molochem czyli spółdzielnią mieszkaniową głosuję na niego
Po staremu , elita miejska da się wybrać , a młodzi w kąt. Bo a nuż prze rwaliby słodką drzemkę miastu. Niestety albo opcja zerowa . Albo miasto zdycha jak pies w rynsztoku.
Wraca nasz cudowny radny. Był już w PIS, PO, SLD :Rafał OleszekKOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEMOkręg numer 1, lista numer 5, miejsce na liście 2 42 lata, zam. Przemyśl
Słynny NEOFITA tym razem na lewicowo. Ale jaja.
Jerzy KRUŻEL - od 24 lat radny bo od 1994 roku do dziś 2018r . Był Przewodniczącym Rady Miejskiej , członkiem Zarządu Miasta oraz zawodowo Wiceprezydentem Miasta Przemyśla w latach 2000-2002 r. W pozostałych latach piastujący rozmaite funkcje w UM - masa lat na stołkach za podatnika kasę a REZULTAT tych OWOCNYCH lat działania w samorządzie widać w mieście Przemyśl gołym okiem. Myślę ,że nadszedł czas by wybrać nowszy ""model""na radnego
Krużel to chorągiewka, wszedł do Rady z PO a po wyborach przesiadł się do PiS, ten drugi z pisu to już nie wiem ile ma etatów bez partii by nie istniał, brzydzę się takimi ludźmi. Muszę prześledzić nazwiska ale na beton głosować na pewno nke będę.
W mieście potrzebna jest młoda, świeża krew a nie dziady, które się za posady sprzedają
Hm , czy będzie nadal " młoda" zawsze nowa wyga E. Strzałkowski.? Ten mój ulubiony bezradny wsławił się prawdziwą i jak na pisiora szczerą do bólu wypowiedzią na jednej z sesji rady- bezrady " Rzeszów metropolia - Przemyśl wioska", święta prawda , ale co robił przez pozostałe kilka lat ?, zawsze głosował jak partia każe czyli za przemyska wioską. Poniżej krótka ocena działalnoś przegrany przedmyski obserwator 83.31.138.149 28.09.2018 Zobacz obrazek przemyski bystry obserwator 83.31.138.149 18:26:17 20-09-2018 Ale ci ludzie jak nazywasz przemyskiego suwerena przez 16 lat (4 pełne kadencje) wybierali tego jegomościa z pełna świadomością , w wolnych , tajnych wyborach więc dlaczego mają na niego patrzeć jak na marnego urzędnika. To że kłamał i obiecywał wiele , że zmarnował wiele okazji do mądrzejszych i bardziej efektywnych rozwiązań i decyzji to "insza" sprawa ale wiedzieli kim jest Choma po pierwszej czy drugiej kadencji kiedy widać było że człowiek ten jest wygadany , lej woda ale marny gospodarz który nie rozumie w ogóle czym żyją ludzie , jakie mają problemy , czego pragną , jak je rozwiązywać by zaspokoić choć w części potrzebom mieszkańców obecnej mieściny. I dlatego pozostawia Wolne Królewskie Miasto Przemyśl z długiem (podaję stan na 2014 r. - ok. 190 mln zł) , z pusta podstrefą inwestycyjną za wyjątkiem 2 budowanych wiat produkcyjnych , ubytkiem ok. 10 tysięcy mieszkańców głównie młodych ludzi , mieścina bez hali portowej (jedynie duża sala) , bez otwartego basenu (obiecywał całe lata zespoły basenów) , bez prawdziwego lodowiska , z budą-wiatą na zjeździe narciarskim niedokończona za ok. 2, 5 mln zł, z boiskiem Czuwaju z nieświecącymi lampami , ze zdewastowanym boiskiem Polonii , ze straszącymi bazarami szczególnie z paskudztwem zwanym rynkiem zielonym , za deficytowym od początku zjazdem narciarskim do którego podatnicy dopłacają corocznie tysiące złotych , bez w miarę dobrej i zasłużonej sekcji koszykówki w Polonii (same 4 i 5 ligi piłkarskie) , bez uczelni wyższej ( ta wschodnioeuropejska raczej lipa) ostatnia wyprowadziła się 2 lata temu z budynku dawnego kina Bałtyk bez żadnego sprzeciwu przemyskiej "wadzy", z obdartymi do cegieł , sypiącymi się z tynków kamienicami i obsranymi chodnikami poza ścisłym centrum mieściny , ze zniszczonymi i zdewastowanymi parkami i zieleńcami (np. przy ul. Jagiellońskiej znany dawniej jao Małpi Gaj czy Plac św. Floriana obecnie myjnia samochodowa. A co pozostało po tych 16 letnich "rządach" , setki opustoszałych mieszkań i całych kamienic jak np. M. Tomaszewskiej i innych kamienic przy pl. Konstytucji , puste placówki po dawnych lokalach handlowych i usługowych , rozwalające się zabytkowe budynki jak synagogi przy Grunwaldzkiej czy Słowackiego , budynki dawnej Pomony przy Czarnieckiego , obecny budynek po kinie Bałtyk ( Uczelni ( WSA i Z ), ale aby to widzieć należy wysiąść z czarnego Volvo i urządzać spacerki jak ja od ponad 60 lat. To tylko niektóre rodzynki po rządach obecnego pana prezydenta , rozumiem jednocześnie że zaniedbania w rządzeniu Przemyślem sięgają o wiele dłużej niż rządy obecnego władcy ale on miał i obiecywał wiele zmienić a miał na to 16 lat , bo obecnie rejteruje , jego sprawa . I należy pamiętać fatalne rządy kolejnych wybieranych w wolnych wyborach przez suwerena rad - bezrad które równie przyczyniły się do systematycznego upadku miasta , zaś obecna rada- beznadzieja wręcz tragiczna najgorsza od transformacji ustrojowej. Do kolejnych zastępców prezydenta , no cóż sam sobie dobierał pomocników , więc sprawa Chomy. No cóż sam wielki i wieczny radny E. Strzałkowski ocenił kilka lat temu sytuację Przemyśla na jedne jz sesji bezrady słowami : " Rzeszów - metropolia , Przemyśl -wioska " czyli jako pisowiec celnie i prawdziwie ocenił sytuację w mieścinie , jednak cały czas nadal głosował jedynie "za" podnosząc łapki za dalszą degradacją Przemyśla. No cóż można i tak , ale co wymagać od "wadzy" która nieustannie czci krasnala szwejka w centrum Rynku Starego Miasta , zaś usuwając Marszałka Piłsudskiego w niebyt czyli ślepy zaułek jaki jest ulica Wodna od picu odnawiając głowę ponoć Marszałka w formie remontu pomnika . No cóż jacy wyborcy - suweren tacy rządzący , " jaki pan taki kram. Tyle w największym skrócie , myślę że nie jest to krytyka odchodzącej "wadzy" , to są fakty które zawsze mogę udowodnić , myślę że większość którzy nie jeżdżą Volvo a chodzą po Przemyślu nawet bez okularów to widzą . Szkoda Wolnego Królewskiego miasta , szkoda pięknie położonego Przemyśla. ci starych wyg:
Radzilbym dokladnie sprawdzic te etaty,bo latwo komus przykleic jest latkePlotka goni plotke.Pozdrawiam.
A JA STAWIAM NA MLODOSC ,SENIORZY NIECH ODPOCZNA BO BARDZO SIE NAPRACOWALI I BOLA ICH NOGI!!!!! CZAS NA WIELKIE ZMIANY PRZEMYSL SIE BUDZI
Myślę że z jedynki Kamiński z deklasuje wszystkich! A po za tym to pewnie z każdej opcji po jednym. Ja idę na Kamińskiego. Dlatego że zabardzo nie ma też na kogo...niestety a po za tym on jednak stara się...
I to jest problem mieszkańców .Może oni nie chcą zmian?Może ten wyludniający się Przemyśl ich zadowala.Skoro widać ,że jest żle to trzeba zmienić zarządzających miastem.Wybiera się ciągle tych samych ludzi, a Ci myślą ...wybrali mnie to rządzę dalej tak jak rządziłem. Ludzie tego chcą.
To jest problem z mieszkańcami. Skoro podoba im się Przemyśl - wioska , to nikt tego nie zmieni. Będą głosowali politycznie.Ktoś im powinien opowiedzieć legendę...to szewc Dratewka zabił grożnego smoka ,a nie dzielni rycerze.No cóż ...lepsze życie jest w Madrycie.
Kowalski z Kukiza miażdży ich wszystkich. Prawdziwy bezinteresowny społecznik.
A kim jest p. Krużel ? - ja się pytam.Co on takiego oprócz tego, że był inicjatorem przemyskich podziemi zrobił dla Przemyśla.Pytam się co zrobił dla okręgu nr 1???Niech ktoś napisze...proszę.Pytam się jak gość, który siedzi w Rzeszowie i pracuje sobie w radiu może martwić się o losy Przemyśla.Ja osobiście widziałem p. Krużela 4 lata temu jak namawiał (agitował) na swoją osobę. Dostał ponad 500 głosów i słuch o nim zaginął. CZY WARTO POWIERZAĆ LOSY PRZEMYŚLA DLA KOGOŚ TAKIEGO ??? PRZECIEŻ ON MA W DUPIE NAS - MIESZKAŃCÓW - WYBIERZEMY GO, A PÓŹNIEJ HYC DO RZESZOWA.MIASTO PRZEMYŚL - OBUDŹ SIĘ, SKORO JUŻ WIDAĆ, ŻE ZACZĄŁEŚ TRZEŹWIEĆ
I jeszcze jedno: Uważam każdego mieszkańca Miasta Przemyśl, który zagłosuje na takich jak krużel za zdrajcę naszego miasta, który ewidentnie nie głosuje za ludźmi, którzy coś robią,a mogą więcej tylko mierzonego własną miarą małego człowieczka, który nic z sobą nie reprezentuje poza etykietką partii politycznej takich jak PIS czy PO.Oni już mieli swój czas - nie sprawdzili się.Otwórzmy umysły - nie głosujmy jedynie wg. klucza partyjnego, głosujmy na wartościowych ludzi, którym się chce
No pewnie, Szpital Psychiatryczny, szpital Wojewódzki, biura poselskie, salezjanie. kazdy kto zamienił z nim chodź slowo wie, że nie dostał sie tam droga konkursu
Niezależnie od poglądów politycznych wybierajcie proszę młodych zdolnych ludzi. Postawmy to miasto na nogi, wybierzmy ludzi którzy nie połaszą się na partyjne stołki i fikcyjne etaty. wyslijmy w koncy ten beton w zapomnienie
Może niech radni-kandydaci pochwala się dokonaniami, w ilu radach nadzorczych siedzą, jakie stołki otrzymali dzięki popieraniu , co załatwili rodzinie itd. Pan Krużel i p. Stojak myśleli ze po rezygnacji z PO zachowają swoje stołki i proszę nadal startują z PO, czy w tym PO jest jakaś myśląca osoba decyzyjna? Może p. Bal i p. Kamiński pochwalą się swoimi osiągnięciami, ile rad nadzorczych ile stołków dzięki mandatowi radnego? A może p. Zapotocki coś doda? Rzygać się chce.
Szczerze będe głosował na Ryszarda Kuleja za walke o ulice Wysockiego ! Był również zaangażowany w przebudowe chodnika przy ul. Bielskuego. Ma Mój głos bo naprawde coś robił w tym okręgu.
A idżcie WSZYSCY z TYM Kaminskim-jak ma być dobrze?
Jak czytam, że chwali sie radnego za zaangazowanie w remont chodnika to mnie pusty smiech bierze. Ci ludzie maja rzadzic miastem, szukac inwestorow, pomyslu na rozwoj a ten stary beton nadaje sie jedynie do prac remontowych. LUDZIE ogarnijcie sie wreszcie, to miasto umiera i potrzebuje swiezego spojzenia na problemy naszego miasta!!!!!!!!
Szkoda,z Strzalkowski nie startuje, ten byl dobry?Uważasz "csd" ze byłoby lepiej?. Szok!Masz chyba jakies urazy osobiste!
Ludzie proszę uruchomcie myślenie!Radny nie jest od walki, naprawiania chodników, oświetlenia, załatania dziury albo na topie - od pokazywania się wszędzie w mediach przed wyborami i obiecywania na kolejne lata rzeczy, których tak nie ruszy.W/w sprawy powinny być załatwiane na poziomie Zarządów Osiedli (mamy ich chyba 20 lub więcej w Przemyślu).Radny może, a nawet powinien współpracować z zarządami osiedli w tych kwestiach. Może oczywiście sam to realizować ale powinien to być margines jego pracy.Radny powinien jak pisał przedmówca pracować dla dobra ludzi i miasta - przyciągać inwestorów, próbować ściągąć kapitał, pracować dla rozwinięcia rynku pracy, inwestycji, promocji itp.Zacznijmy trzeźwieć !!!
Stara się mając 2,5 etatu i ciągła chodząc z telefonem przy uchu po mieście. Czego nie stanął w obronie mieszkańców miasta w czasie protestu pielęgniarek i nie powiedział wprost do Marszałka że trzeba to zakończyć. W Salezjanach niby społecznie pomaga a rocznie kasę bierze bo jest w jego oświadczeniu majatkowym. W zarządzie osiedla był wybrany na wiceprzewodniczącego a teraz pisze ze przewodniczacy.
No właśnie. Wyeliminować tych co już za długo siedzą w radzie. Tych są misiewiczami na kilku etatach. Zrobić zmiany
Są nowe twarze to może warto zagłosować na tych nowych.Do wyborów trzeba iść i trzeba głosować. Byle nie dawać za wygraną tym, którzy się śmieją jak głosy nazbierają.
Zgadzam się z powyższym. Nie oczekujcie zmian robiąc wciąż to samo. Zaufajmy młodym ludziom, nie pozwólmy żeby stary beton wrócił na stołki bo doprowadzą to miasto do ruiny. Głosujmy mądrze wg własnego uznania, nie uznania koscioła.
do DOC - radny wiele może jak chce ,nie tylko na poziomie Zarządów Osiedli , tylko jak nie jest w układach kolesiosko-partyjnych. Człowiecze czy Ty wiesz co to jest ABSOLUTORIUM udzielane co rok dla zarządu miasta czyli dla prezydenta i jego ekipy władającej miastem?. Jeżeli nikt z radnych miejskich się nie sprzeciwia i przyklepuje nieudolności + straty finansowe zarządu miejskiego to mamy tak jak w Przemyślu przez 16-cie lat trwania w maraźmie. Podatnik pokrywa straty od lat za chybione inwestycje i nie tylko ,za podejmowane błędne decyzje przez prezydenta a przyklepywane przez Radę Miasta-radnych. Więc nie pieprz farmazonów człowieku jak nie kumasz tematu.
Czy ten kaminski to jest synem tego oszusta z solidarniosci???
do Biuro Poselskie Wojciecha Bakuna --- myślę ,że bdb rozumiem co czytam w tym temacie . Radny to nie święta krowa jak do tej pory to jest !!! tylko dla własnej prywaty. Wybierany jest przez większość mieszkańców danego okręgu by dbał nie tylko o własne podwórko /tj. naprawiania chodników, oświetlenia, załatania dziuryw okręgu z którego został radnym/ ale by pilnował całości w mieście by zgłaszał takie problemy zarządowi miasta .
Biuro podelskie wojciecha bakuna xx prawi dobrze a niby co radny ma tylko byc obecny na posiedzeniach rady miasta i przyklepywac kazde g..wno zarzadu miasta dobre czy zle i tylko brac kase podatnika?
panie albo pani "nick"wybory się pomyliły ?- to wybory do Rady Miastakandydatów należy oceniać po tym co zrobili dla mieszkańców Przemyśla, czyli w tym wypadku co ?
Znów żona esbeka, ta co chciała wybudować rondo na Pl. Konstytucji w Przemyślu znów chce być radną, jest pierwsza na liście PO. Przez tyle lat zasiadała w radzie i nic, a nic nie zrobiła dla miasta za to wszędzie była pierwsza gdzie były zadymy, a to przed sądem z grupką esbeków z tak zwanego KOD-u czy u głodujących pielęgniarek. Oddany na nią głos to głos stracony na zawsze stracony !!!
Przemyśl jest bardzo biednym miastem z powodu słabego poziomu zarządzania tym miastem. Kto z dotychczas rządził powinien przeprosić mieszkańców i już nigdy nie pchać się do władzy
I tak się wybierają. Teraz ja, następnie ty i dalej wkoło Macieju. Że co, że miasto podupada? My rządzim, my radzim.... Kogo Przemyślanie wybierzecie, tych będziecie mieli! Proste?
Kamiński walczy z molochem czyli spółdzielnią? Ty chyba niedoinformowany, albo też uczestniczysz w paraolimpiadach do Kuńkowiec...
Z okręgu nr 1 wejdą napewno: Ryszard Kulej, Jerzy Krużel, Maciej Kamiński, a reszta to wielka walka i niewiadoma ...
Niektórzy to od lat notoryczni kandydaci na kandydatów. Ciekawi też oportunistyczne zachowanie niektórych "pacjentów" i ich transfery do PiS czy PO. Nagle wszyscy mają receptę na "uzdrowienie" miasta. Od tych pustych słów i obietnic chce się rzygać.
Tak .Tak będzie.Kaminski i Kruzel,Kruzel i Kaminski.Kto będzie mial najwiecej glosow w tym okręgu?Kaminski czy Kruzel,?Partia tu nie ma znaczenia,bo nie wybieramy partii.Pamiętajmy ze w tych wyborach wybieramy człowieka.A potem,to juz tylko mozemy miec pretensje tylko do siebie.Pozdrawiam.