Reklama

Stare wygi i nowe twarze. Kto kandyduje do rady miejskiej w Przemyślu?

02/10/2018 18:00

Komitety wyborcze opierają się na sprawdzonych działaczach, ale sięgają też po osoby stosunkowo znane w mieście. Nie brakuje też transferów. Poniżej subiektywny przegląd list wyborczych.

W okręgu nr 1 listę Koalicji Obywatelskiej otwiera młody (34 lata) wiceprzewodniczący zarządu regionu[paywall] podkarpackiego .Nowoczesnej Paweł Zastrowski. Na drugim miejscu znalazł się obecny radny Jerzy Krużel, a na trzecim były dyrektor II LO Artur Pich. Na liście jest też szef przemyskiego sztabu WOŚP Paweł Haliniak oraz szefowa Centrum Kultury Japońskiej Iga Dżochowska, która przed czterema laty kandydowała z KWW Rafała Oleszka Przyszłość Przemyśla.

W okręgu nr 2 listę otwierają radni: Ewa Sawicka i Tomasz Schabowski. Znajdziemy na niej także cechmistrza Cechu Rzemiosł Różnych Janusza Batora i prezesa fundacji „jerzyk” Artura Cielińskiego.

Reklama

W „trójce” koalicję reprezentować będą m.in.: były wojewódzki konserwator zabytków Grażyna Stojak i Anna Grad-Mizgała – aktywistka opozycyjna, związana z KOD-em, Obywatelami RP i Rebeliantami Podkarpackimi.

W czwartym okręgu KO postawiła na Błażeja Wilka, który 4 lata temu ubiegał się o fotel prezydenta miasta. Listę natomiast zamyka kandydat koalicji na prezydenta Wojciech Błachowicz.

Na liście SLD Lewica Razem w okręgu nr 1 znajdziemy obecnego radnego Ryszarda Kuleja, byłego radnego i kandydata na prezydenta Rafała Oleszka, czy prezesa Związku Sybiraków Mariana Boczara.

Reklama

W „dwójce” listę otwiera wieloletni radny Mariusz Iwaniszyn, a za nim znaleźli się m.in. Marcin Radochoński i Daniel Stołowski, którzy 4 lata temu startowali z komitetu Rafała Oleszka Przyszłość Przemyśla.

Okręg nr 3 reprezentuje m.in. wiceprzewodniczący rady miejskiej Janusz Zapotocki, a nr 4 –kandydat na prezydenta Tomasz Kulawik.

Kukiz’15 postawił na nieznanych w samorządzie działaczy. Na listach znajdziemy jednak kilka znanych nazwisk. Z okręgu nr 1 kandyduje były poseł RP i europoseł Andrzej Zapałowski i były radny Zygmunt Majgier, z okręgu nr 3 – szef grupy rekonstrukcyjnej X D.O.K. Mirosław Majkowski, który przed czterema laty kandydował w wyborach prezydenckich.

Reklama

Ponadto jedynkami są: w okręgu nr 1 – Mariusz Piwko, nr 2 – Tomasz Leszczyński, nr 3 – Monika Różycka, nr 4 – Monika Jaworska-Żurawska.

Listę PiS w okręgu nr 1 otwiera radny Maciej Kamiński. Za nim znajdziemy m.in. dyrektora przemyskiego pogotowia ratunkowego Rafała Kijankę, prezesa Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem o. w Przemyślu Andrzeja Beresteckiego, czy wiceprezesa Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Macieja Dębickiego.

W okręgu nr 4 natomiast listę otwiera sekretarz okręgowy PiS 35-letni Wojciech Rzeszutko. Kandydują także obecni radni: Łucja Podbilska i Maciej Karasiński. Ugrupowanie przyciągnęło także strażaka i Przemyślanina Roku 2010 Daniela Dryniaka (do tej pory Regia Civitas).

Reklama

Jedynką Regii Civitas w okręgu nr 1 został Grzegorz Hayder. Z tego okręgu startują też m.in.: wicedyrektor I LO Tomasz Kuźmiek i dyrektor II LO Mariusz Zamirski.

W okręgu drugim listę otwiera wiceprzewodniczący rady miejskiej Robert Bal. Przygodę z samorządem postanowił również rozpocząć Kamil Stachura, który zorganizował kilka akcji charytatywnych w Przemyślu i okolicach.

W „trójce” na pierwszym miejsce znalazła się radna Małgorzata Gazdowicz. Znajdziemy tam też byłego radnego kilku kadencji Jerzego Golca.

Reklama

W okręgu nr 4 listę otwiera były radny Leszek Pusiarski. Tuż za nim znalazł się prezes Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Kamil Niklewicz.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Pewniaki - niezalogowany 2018-10-02 18:28:01

    Z okręgu nr 1 wejdą napewno: Ryszard Kulej, Jerzy Krużel, Maciej Kamiński, a reszta to wielka walka i niewiadoma ... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brat PIT - niezalogowany 2018-10-02 19:27:41

    Niektórzy to od lat notoryczni kandydaci na kandydatów. Ciekawi też oportunistyczne zachowanie niektórych "pacjentów" i ich transfery do PiS czy PO. Nagle wszyscy mają receptę na "uzdrowienie" miasta. Od tych pustych słów  i obietnic chce się rzygać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kaska - niezalogowany 2018-10-02 19:46:27

    Tak .Tak będzie.Kaminski i Kruzel,Kruzel i Kaminski.Kto będzie mial najwiecej glosow w tym okręgu?Kaminski czy Kruzel,?Partia tu nie ma znaczenia,bo nie wybieramy partii.Pamiętajmy ze w tych wyborach wybieramy człowieka.A potem,to juz tylko mozemy miec pretensje tylko do siebie.Pozdrawiam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama