To największa inwestycja w Jarosławiu ostatnich lat. Przebudowa stadionu przy ul. Piekarskiej ma pochłonąć 16 milionów. 12 grudnia wystartował pierwszy etap prac, które będą kosztować nieco ponad 9 milionów i potrwają do listopada przyszłego roku.
Symbolicznego wbicia łopat w płytę boiska, inaugurującego oficjalne rozpoczęcie przebudowy kompleksu sportowego przy Piekarskiej, dokonali burmistrz Waldemar Paluch, senator Mieczysław Golba, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Stalski oraz Bartek, młody jarosławianin, który przyszedł porzucać na boisku do koszykówki[paywall] .
Całość zamierzenia jest bardzo ambitna. Przy Piekarskiej ma powstać boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, boisko do minipiłki nożnej, boiska do siatkówki, czterotorowa klasyczna bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 m, bieżnia sześciotorowa do biegów sprinterskich o długości 100 m, bieżnia do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoku o tyczce, skocznia do skoku w wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, a obiekt ma zostać wyposażony w nowe oświetlenie. – Rozpoczynamy jedną z największych inwestycji w naszym mieście, modernizację stadionu, który był w ostatnich latach zapomniany i tylko straszył – mówił na spotkaniu z dziennikarzami burmistrz Waldemar Paluch. Całe przedsięwzięcie ma kosztować aż 16 milionów złotych. – Prace będą prowadzone w kilku etapach. Dziś zaczynamy rozbiórkę trybun i ogrodzenia. Drugi etap rozpocznie się zaraz po rozbiórce – wyjaśniał burmistrz. Pierwszy etap ma kosztować 170 tys. zł. Drugi, czyli budowę boiska, zrealizuje za ponad 9 mln Gardenia sp. z o.o. z Warszawy. Na przebudowę stadionu urząd miasta uzyskał niecałe 2 miliony, ale wciąż poszukuje możliwości powiększenia tej puli.
Spotkanie było okazją do wymiany uprzejmości. Burmistrz Paluch dziękował posłance Annie Schmidt-Rodziewicz za jej wkład w przegotowanie przedsięwzięcia. Wiele ciepłych słów skierował też pod adresem senatora Mieczysława Golby. Ten nie pozostał dłużny i komplementował burmistrza. -–To inwestycja od dawna oczekiwana. Cieszę się, że pan burmistrz podjął to wezwanie. Cieszę się, że młodzież jarosławska, sportowcy, będą mogli korzystać z tego pięknego obiektu. To jest bardzo ważne, że pan burmistrz podchodzi do dzieci i młodzieży z troską o to, by kultura fizyczna była na jak najwyższym poziomie – mówił senator.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A LZS Przemyśl? Boiska ma na poziomie sąsiednich gmin,halę sportową jak szopę na kombajny w PGR,zamiast basenów chlapowisko dla maluchów.
Szkoda tylko ,że zamiast basenu z prawdziwego zdarzenia blaszany market wywalili na terenie byłej ujeżdżalni .
A LZS Przemyśl? Boiska ma na poziomie sąsiednich gmin,halę sportową jak szopę na kombajny w PGR,zamiast basenów chlapowisko dla maluchów.
Szkoda tylko ,że zamiast basenu z prawdziwego zdarzenia blaszany market wywalili na terenie byłej ujeżdżalni .