Reklama

Stary las zostanie przy ścieżce. Leśnicy zredukują wycinkę

18/07/2016 11:03

– Po sugestii wójta gminy Wiązownica Mariana Ryznara znacznie zredukujemy zakres wycinki drzew przy ścieżce rowerowej prowadzącej do Radawy – zapewnia zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Jarosław Andrzej Sobota. – Nie planowaliśmy w tym rejonie wylesienia, tylko wycinkę pielęgnacyjną. Ograniczymy ją wyłącznie do usunięcia drzew zagrażających bezpieczeństwu – dodaje.

– Leśnicy wykazali zrozumienie i muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczyli. Lasy to jedna z wizytówek Radawy. Wpływają na klimat wypoczynkowej miejscowości. Biegnąca pod koronami drzew ścieżka rowerowa ma inny charakter niż przebiegająca obok wyrębu. Leśnicy zareagowali na[paywall] moje uwagi natychmiast. Należą im się słowa uznania – mówi M. Ryznar.

Chodziło o drzewa obok biegnącej po starym nasypie wąskotorówki ścieżki rowerowej do Radawy. Sporo z nich wyznaczono  do usunięcia. To wzbudziło zainteresowanie. Wójt zareagował, a leśnicy zmienili plany. – Wycinka będzie prowadzona w przyszłym roku, ale znacznie zmniejszymy jej intensywność. Zabiegi były planowane z korzyścią dla lasu. Po powtórnej analizie i zwróceniu większej uwagi na aspekt społeczny i wnioski gospodarza gminy potraktujemy je łagodniej – zaznacza A. Sobota. – Ścieżka jest atrakcyjna także przez jej otoczenie. Przy planowanych zabiegach bierzemy pod uwagę charakter terenu. Wszystkie czynniki mają wpływ na prowadzone w lasach prace. Również te wynikające z turystycznego i wypoczynkowego wykorzystania obszaru. W tym przypadku możemy zredukować wycinkę, nie szkodząc lasowi i zachowując rekreacyjny charakter otoczenia – zapewnia nadleśniczy.

Reklama

Odcinek ścieżki rowerowej biegnący przez obszar leśnictwa Łapajówka częściowo wykorzystuje nasyp po trasie wąskotorówki oraz ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Jest, podobnie jak cała ścieżka, oświetlony, a sąsiedztwo starych sosen nadaje mu charakter. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jolanta - niezalogowany 2016-07-18 18:54:12

    A, odpierdulta że ci sie wy od lasu i przyrody. Nic, tylko umiecie wszystko zniszczyć. Zostawcie drzewa w spokoju. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama