Reklama

Statek pasażerski z pijanym kapitanem na pokładzie

Szczęśliwie zakończył się rejs wycieczkowy po Jeziorze Solińskim z 10 osobami na pokładzie. Na statku interweniować musieli jednak policyjni steromotorzyści strzegący bezpieczeństwa turystów. Dowodzący nim kapitan wydmuchał blisko 1,4 promila alkoholu.

O dużym szczęściu mogą mówić turyści, którzy w poniedziałek, 8 lipca, zdecydowali się wypłynąć w rejs po Jeziorze Solińskim. Skorzystali oni z oferty kapitana, który – choć jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo załogi (w tym wypadku 10 osób, także dzieci) – wykazał się totalnym brakiem rozsądku, wsiadając za stery po wypiciu alkoholu. Informacja o tym, że 62-letni mężczyzna może być nietrzeźwy, dotarła do policjantów pełniących służbę na wodach Jeziora Solińskiego. Przed godziną 16 statek, którym dowodził, dobił do portu w Polańczyku. Stróże bezpieczeństwa sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. W jego organizmie było 1,38 promila alkoholu. 62-letni mieszkaniec Krosna nie zaprzeczał, że wypił przed rejsem alkohol. Z informacji udostępnionych przez KPP w Lesku wynika, że o tym, czy zachowa on uprawnienia do kierowania statkiem pasażerskim i dyplom kapitana żeglugi śródlądowej, zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości