Reklama

Stół połączył ludzi w Huwnikach. VI Festiwal Smaków Wyszehradzkich [ZDJĘCIA]

14/07/2018 14:00

Są takie cykliczne wydarzenia, które nie tylko stają się tradycją regionu, ale z roku na rok zyskują na popularności. Do nich zdecydowanie można zaliczyć festiwal, który rokrocznie odbywa się w malowniczo położonych Huwnikach i gromadzi gości z południowo-wschodniej Europy.

Festiwal Smaków Wyszehradzkich jest żywym przykładem na to, jak dobry pomysł może sprzyjać współpracy kulturalnej i gospodarczej. Rodzina miejscowości partnerskich gminy Fredropol wciąż się rozrasta. Wśród zaproszonych gości pojawili się: Taras Solymko (Sokilnyki), Vasyl Ivashko (Solanuvatka), Włodymyr Smoliński (Niżankowice), Jozef Sklencar (Lubisa), Andrea Kličová (Ochradzany), Anna Koščová (Zbojne), Ludmila Vel’asová (Hankovce), dr Strassburger Gyöngyi (Békésszentandrás) oraz Tatiana Terlecka (Stary Sambor). Włodarze swoich gmin przyjechali wraz z reprezentacjami, które częstowały swoimi regionalnymi wyrobami.

Suto zastawione stoły w parze z regionalną nutą

Na stanowiskach poszczególnych gmin chętni do spróbowania lokalnych wyrobów mieli do wyboru całą gamę kulinarnych propozycji. Od dań głównych po wypieki i wyroby alkoholowe. Zainteresowanie było ogromne, więc nie dziwi fakt, że wszelkie zapasy skończyły się błyskawicznie. Nasyceni goście festiwalu po sutym posiłku mieli możliwość wysłuchania występów artystycznych. Przygotowany był blok rozrywkowy dla dzieci, więc także najmłodsi nie mogli narzekać na nudę. Wraz z upływającym czasem pojawiało się coraz więcej gości. Na koncercie zespołu „Słowianie”, który rodzajem wykonywanej muzyki idealnie wpasował się w klimat festiwalu, wszyscy znakomicie się bawili. Imprezę zwieńczył występ „Andre” – znanego muzyka nurtu disco polo, założyciela zespołu o tej samem nazwie oraz zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Uczestnik festiwalu - niezalogowany 2018-07-14 16:12:50

    Quiz - kto przyszedł bez zaproszenia ? Impreza znakomita słowa uznania dla organizatorów, swietne koncerty szczególnie zespołu Slowiany

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama