W cieniu nauczycielskiego strajku wzbierają nastroje protestacyjne w trzech szpitalach powiatowych regionu. Pielęgniarki i położne oraz pozostały personel chcą zarabiać więcej. Pracownicy weszli w spór zbiorowy, szpitale zostały oflagowane. Strony czekają na mediacje.
Personel trzech szpitali powiatowych – jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej oraz lubaczowskiego i przeworskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – wszedł w spór zbiorowy z pracodawcami. Pielęgniarki i położne wraz z pozostałym personelem, łącznie z pracownikami niemedycznymi (wszyscy należący do OPZZ i NSZZ „Solidarność”) chcą wywalczyć podwyżki. Związkowcy mówią o swego rodzaju nawiązaniu do protestu pielęgniarek, który miał miejsce w ubiegłym roku w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu[paywall].
Niestety nie udało nam się uzyskać komentarza żadnego z dyrektorów szpitali powiatowych. W związku ze zbliżającymi się świętami albo zasłaniali się licznymi obowiązkami służbowymi, albo byli nieobecni. Liczymy, że ich stanowisko w sprawie podwyżek dla personelu będziemy mogli przedstawić w kolejnym numerze Życia Podkarpackiego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niecierpliwie czekamy na wiadra pomyj wylewane na protestujących przez PISoBOLSZEWICKIE kreatury he he.Pozdrowienia od nauczycieli.
już nawet nikt cie nie komentuje trollu
hasler ty chyba kochasz PiS tylko że on cię nie chce i stąd frustracja...
Skompromitują się tak samo jak nauczyciele i tylko ludzi wkurzą
Chał, chał pierwszy piesek po dwóch h dał głos.
https://tbimauritius.com/services/commissioner-oaths-in-mauritius/
Tyle co dał Wam PIS od wojny nikt Wam nie dał a kradł nasze pieniądze z OFE i kazał pracować do 67 lat
Niecierpliwie czekamy na wiadra pomyj wylewane na protestujących przez PISoBOLSZEWICKIE kreatury he he.Pozdrowienia od nauczycieli.
już nawet nikt cie nie komentuje trollu
hasler ty chyba kochasz PiS tylko że on cię nie chce i stąd frustracja...