Od dwóch tygodni w obrębie Starego Miasta w Jarosławiu strażnicy miejscy, zamiast mandatów za nieprawidłowe parkowanie, zostawiają żółte kartki za wycieraczką samochodową.
Upominający kierowców strażnicy zwracają uwagę, że mieszkańcy mają różne zdania na ten temat. Zdarzają się tacy, którzy uważają, że należy darować sobie pouczenie i od razu karać mandatami, inni zaś twierdzą, że taki sposób najlepiej przemawia do łamiących przepisy. W piątek przed południem żółte kartki były włożone za wycieraczki większości samochodów parkujących w niedozwolonych miejscach na Rynku i w jego okolicy. Kartki informowały, w jakim dniu i o jakiej godzinie oraz w jakim zabronionym miejscu został pozostawiony pojazd o konkretnym numerze rejestracyjnym. Żółta kartka jest też ostrzeżeniem przed możliwością zastosowania środków przewidzianych przez prawo, jeśli kierowca w przyszłości nadal będzie parkował, ignorując przepisy ruchu drogowego. Strażnicy proszą o poważne potraktowanie, bo oporni mogą dostać mandat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ale fajnie a kaski za brak kasku
a mundury po byłych komendantachto jako zabytek to mogę kupić
W psychiatryku na Kościuszki dają za darmo kaftaniki.