Było wokół niej tyle kontrowersji, że władze miasta zdecydowały o jej likwidacji. Straż Miejska w Lubaczowie już nie istnieje.
Temat straży miejskiej powracał na sesje w minionej kadencji regularnie. Głównym zwolennikiem jej likwidacji był radny Józef Kołodziej, który złożył nawet wniosek o rozwiązanie tej formacji. Wcześniej postulował o doposażenie strażników: zakup samochodu służbowego i zwiększenie zatrudnienia. Argumentował, że w obecnym stanie funkcjonariusze są niewidoczni i nieefektywni.
Podobną opinię [paywall]wyraziła Komisja Spraw Socjalnych i Komunalnych Rady Miejskiej. Według sprawozdania za 2017 r. Straż Miejska udzieliła 363 pouczeń, wydała 6 mandatów na kwotę 650 zł, 98 razy konwojowała ważne dokumenty, zabezpieczała 22 imprezy, odbyła 46 wspólnych patroli z policją i wzięła udział w „Akcji Znicz”.
Przewodniczący komisji Marek Małecki zaznaczył jednak, że nie można powiedzieć, iż straż nic nie robi i nie można oceniać jej pracy tylko przez pryzmat wystawionych mandatów. – Nasza opinia jako komisji jest taka, że bez straży też by było źle – powiedział.
Z kolei komendant jednostki Zdzisław Hołowacz argumentował, że funkcjonariusze nie będą bardziej widoczni, bo jest ich po prostu za mało. Poza tym nie mają samochodu służbowego i strażnicy musieli jeździć do interwencji autami prywatnymi.
Roczny koszt utrzymania straży oscylował wokół 170 tys. zł. Na zwiększenie środków nie widział szans burmistrz Krzysztof Szpyt.
W zeszłym roku radni zdecydowali, aby formacja istniała. Temat wrócił ponownie teraz. Zmieniły się też okoliczności. W ostatnich latach w lubaczowskiej straży miejskiej pracowały trzy osoby, ale liczba ta spadła do jednej. – Ze względu na wiele wątpliwości dotyczących zasadności działania straży miejskiej, które rodziły się w opiniach mieszkańców, nie prowadziliśmy rekrutacji i podjęliśmy decyzję o przeniesieniu strażnika miejskiego w strukturę urzędu miejskiego – wyjaśnia burmistrz Krzysztof Szpyt.
Uchwałą rady miejskiej, Straż Miejska w Lubaczowie oficjalnie została rozwiązana.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.no i dobrze. Wprawdzie szkoda ludzi ale zamiast straży miejskiej lepiej wzmocnić i dodać grosza policji.
Teraz kolej na mądre posunięcie żeby zrobił Przemyśl
Ja jestem za tym by w Przemyślu nadal była -
Niektóre gry, takie jak ruletka i automaty, nie mają optymalnej https://livedealers.team/pl/ strategii per se, ponieważ nie możesz bezpośrednio wpłynąć na przewagę kasyna, ale istnieją inne strategie, które możesz zastosować, aby chronić swój bankroll.
no i dobrze. Wprawdzie szkoda ludzi ale zamiast straży miejskiej lepiej wzmocnić i dodać grosza policji.
Teraz kolej na mądre posunięcie żeby zrobił Przemyśl
Ja jestem za tym by w Przemyślu nadal była -