W hali MOSiR przy ul. Sikorskiego w Jarosławiu odbyły się XVI Indywidualne Mistrzostwa Podkarpacia Strażaków w tenisie stołowym. Gościem specjalnym imprezy był wielokrotny mistrz Polski, 34-krotny medalista tego czempionatu, mistrz Europy i medalista mistrzostw świata Leszek Kucharski.
Pingpongowe strażackie zmagania wróciły do Jarosławia po 11 latach. Wydarzenie zgromadziło strażaków-tenisistów – amatorów i zawodowców – z całego Podkarpacia. Organizatorami mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Jarosławiu na czele ze starostą Kamilem Dziukiewiczem oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie na czele z podkarpackim komendantem wojewódzkim nadbrygadierem Tomaszem Baranem. W roli współorganizatorów wystąpiły zaś: Komenda Powiatowa PSP w Jarosławiu oraz Sportowy Klub Pożarniczy „Strażak” w Rzeszowie.
Nim doszło do mistrzowskiej rywalizacji strażaków na początek imprezy gość specjalny L. Kucharski rozegrał jednego seta z podkarpackim komendantem wojewódzkim PSP nadbryg. T. Baranem. Potem przy stole naprzeciw mistrza świata służb mundurowych Krzysztofa Marcinowskiego stanął gospodarz wydarzenia starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, który zanim został starostą, był współtwórcą fundamentów pod największe sukcesy tenisa stołowego w Jarosławiu. W roli trenera doprowadził zespół jarosławski do medali Drużynowych Mistrzostw Polski, w tym dwukrotnie do złota. K. Marcinowski zresztą swego czasu występował pod wodzą K. Dziukiewicza w rozgrywkach ligowych. Zapisał się nawet w historii LOTTO Superligi, kiedy wystąpił jako 48-latek w deblu przeciwko zespołowi Dojlid Białystok i ten pojedynek wygrał. Wówczas liderem Sokołowa SA Jarosław był Pers Sathiyan Gnansekaran.

Krzysztof Marcinowski został wicemistrzem Podkarpacia strażaków w kategorii „zawodowcy”. Fot. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
I to właśnie K. Marcinowski był jednym z faworytów mistrzostw w kategorii „zawodowców”. Miał jednak godnego rywala. Był nim… kolega z pracy, bo obaj reprezentowali Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Piotr Chłodnicki. To doświadczony pingpongista, mający za sobą udane sezony w barwach AZS Politechniki Rzeszów. Oczekiwanie obaj zmierzyli się w finale i nieoczekiwanie (choć nie dla wszystkich), zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł P. Chłodnicki, zostając mistrzem Podkarpacia strażaków. Na trzecim stopniu podium stanął Tomasz Jurkiewicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku – jedyny ze strażackich jednostek z naszego regionu. T. Jurkiewicz przez lata reprezentował barwy LKS Kańczuga, występującej m.in. w III lidze tenisa stołowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze