Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Przworska oraz terytorialsi z 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wyjechali pomagać w walce z wodnym żywiołem, który spustoszył Dolny Śląsk i Opolszczyznę.
Na tereny objęte powodzią wyjechało trzech strażaków, znakomitych operatorów dronów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, wyposażonych m.in. w kamery termowizyjne i kamery wysokiej rozdzielczości, strażacy mogą efektywnie ocenić sytuację i zlokalizować osoby potrzebujące pomocy. Drony umożliwiają m.in.: monitoring poziomu wody, wyszukiwanie osób odciętych od lądu, ocenę skali zniszczeń oraz wsparcie ewakuacji i transportu sprzętu ratowniczego[paywall].
Do walki z żywiołem w WOT zorganizowano cztery wojskowe zgrupowania zadaniowe w oparciu przede wszystkim o: 11. Małopolską, 12. Wielkopolską, 13. Śląską i 16. Dolnośląską Brygadę OT. W akcjach uczestniczą także żołnierze 20. Przemyskiej BOT. W 6-godzinnej gotowości pozostaje ok. 2 tys. żołnierzy OT. Ponadto podniesiono alert gotowości WOT (gotowość 12-godzinna) dla jednostek z Podkarpacia i Lubelszczyzny.
Do tej pory żołnierze WOT uczestniczyli w działaniach umacniających wały, m.in.: w rejonie Głuchołazów w powiecie nyskim, na rzece Ołobok w Ostrowie Wielkopolskim, Białej Nyskiej, rzece Kaczawa, w Legnicy, Kłodzku, Paczkowie, Stroniu Śląskim, Chomiąży, Nysie i Konradowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze