Reklama

Strażacy wreszcie pójdą na swoje

15/04/2017 14:00

Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Dzikowie istnieje od 1925 roku. Międzyczasie przez tę formację przewinęło się kilka pokoleń strażaków. Do tej pory jednak nie doczekali się własnej remizy. Obecnie ich siedziba mieści się w należącym do samorządu budynku Spółdzielni Kółek Rolniczych. W najbliższym czasie ma się to jednak zmienić.

Nowa remiza powstanie przy ulicy Kościuszki. Ma kosztować przeszło milion złotych netto. Został już rozpisany przetarg na wykonawcę obiektu.[paywall] Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 26 kwietnia br.

Budynek remizy będzie parterowy, niepodpiwniczony, o dachu wielospadowym. Na powierzchni 362 m kw. znajdą się m.in.: pomieszczenie socjalne, garaż, aneks kuchenny, przedsionek, wiatrołap, toaleta, magazyn, kotłownia, składzik porządkowy i szatnia. W skład inwestycji wchodzić będzie także zagospodarowanie terenu działki o powierzchni ok. 3669 m kw.: utwardzenie terenu, wykonanie ogrodzenia oraz tzw. małej architektury, ukształtowanie terenu oraz przygotowanie zieleni.


kjz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości