Radości z niedawno ukończonej inwestycji nie kryją druhowie z OSP Grochowce. Teraz swoją ważną i potrzebną misję na rzecz lokalnej społeczności pełnić będą w dużo bardziej komfortowych warunkach, korzystając z nowoczesnego i funkcjonalnego zaplecza, o które starali się od kilku lat.
Inwestycje w infrastrukturę OSP są zasadne i z pewnością warte wyrzeczeń. Z takiego założenia wyszła też gmina Przemyśl. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Programu Polski Ład, wynoszącemu 1 mln 530 tys. zł, w końcówce ubiegłego roku udało się podpisać umowę na wykonanie przebudowy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowcach. Zakres wykonanych prac, które zrealizowała firma Kapibara z Knurowa, obejmował: przebudowę budynku OSP wraz ze zmianą sposobu jego użytkowania. Zamontowano instalacje fotowoltaiczne, które dają szansę na zmniejszenie wydatków związanych z utrzymaniem obiektu, zmodernizowano jego wnętrza, dostosowując je do aktualnych potrzeb jednostki. Zagospodarowano też teren wokół budynku. Odbiór prac miał miejsce w ostatnich dniach lipca, a całość kosztowała 2 mln 442 tys. 657,10 zł, uwzględniając oczywiście niemałe dofinansowanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze