Reklama

Strażacy z OSP Grochowce doczekali się komfortowej siedziby [ZDJĘCIA]


Radości z niedawno ukończonej inwestycji nie kryją druhowie z OSP Grochowce. Teraz swoją ważną i potrzebną misję na rzecz lokalnej społeczności pełnić będą w dużo bardziej komfortowych warunkach, korzystając z nowoczesnego i funkcjonalnego zaplecza, o które starali się od kilku lat.


Inwestycje w infrastrukturę OSP są zasadne i z pewnością warte wyrzeczeń. Z takiego założenia wyszła też gmina Przemyśl. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Programu Polski Ład, wynoszącemu 1 mln 530 tys. zł, w końcówce ubiegłego roku udało się podpisać umowę na wykonanie przebudowy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowcach. Zakres wykonanych prac, które zrealizowała firma Kapibara z Knurowa, obejmował: przebudowę budynku OSP wraz ze zmianą sposobu jego użytkowania. Zamontowano instalacje fotowoltaiczne, które dają szansę na zmniejszenie wydatków związanych z utrzymaniem obiektu, zmodernizowano jego wnętrza, dostosowując je do aktualnych potrzeb jednostki. Zagospodarowano też teren wokół budynku. Odbiór prac miał miejsce w ostatnich dniach lipca, a całość kosztowała 2 mln 442 tys. 657,10 zł, uwzględniając oczywiście niemałe dofinansowanie.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/08/2025 12:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości